Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal'dan KHK Uyarısı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, son çıkarılan KHK’lar ile ilgili değerlendirmesinde AYM’ye de eleştiride bulundu:

“Bir demokrasi kurumu olarak AYM'nin 'OHAL hangi bağlamda ilan edilmişse ancak ilgili bağlamda KHK çıkartılır' diyememesinin neticesidir bu hal”

(DP Basın Merkezi – 25 Aralık 2017) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, son çıkarılan KHK’lar ile ilgili değerlendirme yaptı.

Türk demokrasisinin oksijeninin tükendiğini ifade eden Uysal, hukuk ve demokrasi kavramlarının herhangi bir fonksiyonunun kalmadığına vurgu yaptı.

AYM’nin bir demokrasi kurumu olması gerektiği halde çıkartılan bu KHK’lara herhangi bir itirazda bulunmamasını da eleştiren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu son çıkarılan KHK'lar ile tarifi zor bir rejimin muhataplarıyız artık, eyyy benim dev memesinden cüceler emziren memleketim!

 Hukuk devleti ve demokrasi kavramlarının bu ülkede bir fonksiyonu yok bundan böyle! Adını koyalım, kendimizi kandırmayalım.

 Maalesef Türk Demokrasi'sinin oksijeni tükenmiştir!

 Bu kadar kötülüğü bu memleket hak etmiyor! Demokrasiye inanan aktörlerin bir şansı olduğuna inanmak istiyorum sadece.

 Bir demokrasi kurumu olarak AYM'nin 'OHAL hangi bağlamda ilan edilmişse ancak ilgili bağlamda KHK çıkartılır' diyememesinin neticesidir bu hal.”

BANDIRMA GERÇEK