Dilek Yalçın : Katledilen 35 Aydınımızı Saygı ve Özlemle Anıyorum

CHP  Karesi Ilçe Başkanı Dilek Yalçın Sivas 'ta 25 yıl önce cereyan eden elim Madımak olayında hayatını kaybeden aydınlarımız için bir basın bildirisi yayınladı.

"90li yılların üzücü olaylarından 35 aydınımızın gerici zihniyetlerin acımasız girişimiyle katledildiği Sivas olaylarının 25.yıldönümünde kayıplarımızı saygıyla anıyorum.

Sivas Madımak Otelinde o gün yaşananları sadece bir grup kendini bilmezin çıkardığı olaylar olarak yorumlamak büyük bir yanılgı olacaktır. Sivas olayları aslında  bugün yaşadığımız İŞİD  ve benzeri terör örgütlerinin tohumudur ve o tohum bugün tüm dünyada varlığını sürdüren gerici terörizme evrilmistir.

 Bizler sivas katliaminda yaşamını yitiren tüm aydınlarımızın anılarını saygıyla, fikirlerini büyük bir onurla taşıyoruz. Dilerim ki ülkemizde bu vahşet bir kere daha yaşanmasın. Aydınlarımız, sanatçılarımız fikirlerini ve üretimlerini hiç bir baskı altında kalmadan özgürce halkıyla paylaşabilsin. Bu vesileyle sivas katliamında yaşamını vahşice kaybeden tüm aydınlarımızı saygı ve özlemle anıyorum."

CHP  Karesi Ilçe Başkanı Dilek Yalçın