Dursun Mirza "Engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata katılmalarını sağlamaya çalışıyoruz"

BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN SOSYAL YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Özel Bandırma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden gelen talep doğrultusunda bir adet akülü arabayı Bandırma Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü aracılığıyla hediye etti.

Sosyal yardım çalışmaları kapsamında yerine getirilen akülü araç yardımlarıyla engelli vatandaşlarımıza umut olan Bandırma Belediyesi, devam edilen akülü araç yardımları kapsamında Özel Bandırma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Çağrı Yeşillere Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından Akülü Araç hediye edildi. Çağrı Yeşillerin annesi Gülay Yeşiller yapılan akülü araba yardımı için çok mutlu olduğunu belirtirken Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dursun Mirza; "Engelli olma ihtimalini hepimiz ömür boyu taşıyacağız; empati kurarak engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların tatsızlığını, yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasının bıraktığı etkiyi hissedebiliriz. Yaşam kalitelerini azami ölçüde arttırabilmek için önlerine konan sosyal ve fiziksel engelleri hep birlikte ortadan kaldırmalıyız. Bağımsız yaşam sürmelerini sağlamak, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarını da sağlayacaktır. Biz bunu sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Bandırma Gerçek-Buse Erol