Emniyet Motosikletlilere Göz Açtırmıyor

Türkiye motorsiklet mezarlığı oldu. Kural dışı kullanım nedeniyle Trafik ekiplerince  yediemin otoparklara çekilen ve  yüksek cezalar nedeniyle motorsikletlerin sahiplerince geri alınmaması nedeniyle otoparklar motorsiklet mezarlığına dönüştü.

GönenPostası nın haberine göre Göne  Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş ve Trafik Ekipleri, Motosiklet Sürücülerine Göz Açtırmıyor. Gönen’in Belirli Bölgelerinde Yapılan Denetimlerde Çok Sayıda Motosiklet Trafikten Men Edilirken Sürücülerine İse Cezai İşlem Uygulandı.
Gönen Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ve trafik ekipleri, ilçenin farklı güzergahlarında motosiklet ve sürücülerini denetliyor. Ehliyetsiz ve gürültü yapan motosikletlerden yana artan şikayetler üzerine harekete geçen ekipler, evrakları eksik motosikletleri trafikten men ederken, sürücüleri hakkında idari yaptırım uyguluyor.
Gönen’in en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi, Plevne Meydanı ve Karşıyaka Fen Dairesi Önündeki denetim noktalarında çok sayıda motosiklet denetime alındı. Ehliyetsiz, kasksız, ruhsatsız ve plakasız araç kullandığı tespit edilen sürücüler hakkında işlemler başlatıldı.
Gönen İlçe Emniyet Müdürü Turgut Çoşkun; ” Uygulama ve denetimlerin aralıksız devam edeceğini, bu uygulamalar neticesinde istenmeyen olaylarında önüne geçeceğiz. Yaz boyunca sürdürdüğümüz uygulamalar neticesinde, ilçemizde çok şükür ki motosiklet kazalarının önüne geçtik. Yapılan uygulama ve denetimlere halkımız tarafından da takdir görmekteyiz” Dedi.

BANDIRMA GERÇEK