Erdek otogarı TA-ŞIN-MA-LI

 

Geçmişi yargılamadan önümüze bakmalıyız ve bu otogar buradan TA-ŞIN-MA-LI... 
 

Bir Şehrin en önemli yerleridir havaalanları ve otogarlar o şehrin aynasıdır çünkü insanların kente ilk ayak bastıkları yerlerdir, bir şehrin turizmde gelişmesi için de öncelikle kente giriş yerlerinin düzenli olması gerekir. 

VATANDAŞLARIN SESİNE KULAK VERİMELİ

Erdek otogarında birçok sorunun olduğunu, kirlilik yaratan görüntüsünden bir an önce kurtulması gerektiğini, bu otogarın Erdek’e hiç yakışmadığını, Erdek otogarına uzun yıllar bakım yapılmadığına da işaret eden vatandaşlar, “Otogarlar, kentin aynasıdır. Şehir dışından gelen insanlar ilk olarak otogarlarla tanışırlar. Bu yüzden otogarlara gereken önemi ve değeri göstermek o şehrin kendini benimsettirmesi açısından oldukça önem arz eden bir konudur. Kimin yönetiminde olduğu bu otogara gelenleri ilgilendirmez, göz boyamacılıkla da bir yere varılmaz. Zemin, yani alt yapı çökmüş, bir iki oturma bankı koymakla da bu işler yürümez. Toplu bir çözüm bulunmalı ve otogar kent dışına taşınmalıdır “ demekten de kendilerini alamıyorlar.

Bize göre de kalkınmışlık ve marka olma yolunda adım atmaya çalışan Erdek otogarımız şehir içine sıkışmış derme-çatma bir yapıdan ibaret, insanı çeken hiçbir görüntüsü, göze hoş gelen, hiçbir güzelliği de yok!
Geçmişi yargılamadan önümüze bakmalıyız ve bu otogar buradan TA-ŞIN-MA-LI... 

Sayim Alkazak