ERDEK'TE UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

Bandırma ve Erdek Emniyet Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin uzun takipleri sonunda, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde bulundurup, kullanmak suçundan altı kişi yakalandı. Düzenlenen başarılı operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ve uyuşturucu madde yapımında kullanılan aparatlar ele geçirildi.
Geçtiğimiz Pazar günü akşam saatlerinde, Erdek ve Bandırma Emniyetine bağlı (KOM) ekiplerinin başarılı operasyonu sırasında;1 kilogram kubar esrar, 1 kilo 200 gram toz esrar, bir miktar bonzai, 30 adet extacy hap, bir miktar metanfetamin uyuşturucu madde ile uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi, uyuşturucu madde kullanmak için yapılan aparatlar ele geçirildi.
Erdek Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekibi tarafından, takibe alınan şüpheli araçta ve ardından ev aramalarında yapılan operasyonlarda yakalanan; Y.S. (1978), M.A. (1976), Z.A. (1990), A.C. (1999), İ.Z. (2000), K.K. (1985) isimli şahısların önce hastanede yapılan sağlık kontrollerinin ardından, adliyeye sevk edildiler. Yapılan sorgulamanın ardından, Y.S. ve M.A. isimli şahısların tutuklanarak yargılanmasına karar verildi diğer şahıslar ise serbest bırakıldı.