Erken Seçim'de İYİ Parti Depremi.Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert Ne Dedi.

Erken seçim kararı açıklamasından sonra İYİ Parti’nin seçimlere katılıp katılamayacağı üzerine yapılan spekülasyonlar  sona erdi. İYİ Parti'nin seçimlere katılabileceği resmen kesinleşti.  İYİ Partinin seçimlere katılamama riski vardı. Kesin olarak seçime katılması İçin parlamentoda grubu olması gerekiyor. Grup kurmak İçin de 20 milletvekili gerekiyordu ve  İYİ Partinin mevcut olarak  5 milletvekili vardı, 15 vekilin CHP den İYİ Parti'ye  geçmesiyle sorun çözülmüş oldu ve Türkiye siyaseti büyük bir demokrasi örneği göstererek iktidarın  seçime yönelik baskılarına çare bulundu.  CHP ve İYİ Parti arasında devam eden görüşmeler sonuçlandı ve CHP'li 15 milletvekili İYİ PARTİ'ye geçerek aynı zamanda  ittifak konusunda uzlaştı. 
 Böylelikle İYİ Parti seçim sürecinde hazine yardımından da faydalanabilecek.

 CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılıp, İYİ Parti’nin TBMM’de grup kurmasının yolunu açan milletvekilleri;

1. Burcu Köksal – Afyonkarahisar
2. Mustafa Tuncer – Amasya
3. Nihat Yeşil – Ankara
4. Hüseyin Yıldız – Aydın
5. Ahmet Akın – Balıkesir
6. Mehmet Göker – Burdur
7. Nurhayat Altaca Kayışoğlu – Bursa
8. Erkan Aydın – Bursa
9.Tufan Köse – Çorum
10. Okan Gaytancıoğlu – Edirne
11. Tacettin Bayır – İzmir
12. Çetin Arık – Kayseri
13. Fatma Kaplan Hürriyet – Kocaeli
14. Ömer Fethi Gürer – Niğde
15. Ünal Demirtaş – Zonguldak

CHP MİLLETVEKİLLERİ NEDEN  İYİ PARTİ'YE GEÇTİ?

Siyasi partilerin kayıtlarını Yargıtay tutuyor. Yargıtay, İYİ Parti'nin seçime katılma yeterliliği olduğuna karar verdi. Bu kararı da dün YSK'ya bildirdi.

YSK'nın Yargıtay'ın yazısı gelir gelmez seçimlere katılacak parti listesini açıklaması gerekiyordu. Ancak YSK Yargıtay yazısına rağmen, seçime katılacak partiler listesini açıklamadı. Bu konudaki kararını erteledi.

CHP ile İYİ Parti arasında sürekli temas vardı. Ve iki parti, İYİ Parti bir entrikaya kurban gitmesin diye önlem aldı. Seçim yasasına göre TBMM'de 20 vekile sahip olup grup kuran tüm partiler otomatik olarak seçimlere katılabiliyorlar. Ayrıca seçim için hazine yardımı da alıyorlar.

İYİ Parti'nin zaten Meclis'te 5 vekili vardı. CHP'den geçen 15 vekille 20 sandalyeye ulaşan İYİ Parti seçimlere katılmayı garantiledi. Üstelik hazine yardımının da önü açıldı.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert gelişmeler üzerine  sosyal medyadan düşüncelerini şu ifadelerle paylaştı.

"BUGÜN 22 NİSAN 2018 
HAYATIM BOYUNCA UNUTAMIYACAĞIM EN MUTLU GÜNLERDEN BİRİNİ YAŞIYORUM.
SABAHTAN BERİ MUHTEŞEM HABERLER ALIYORUM. DÜN AKŞAM YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İYİ PARTİNİN SEÇİMLERE GİREBİLECEĞİNİ BİLDİRDİ. BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE MECLİSTE GRUP KURDUK. AZ ÖNCE DE YSK İYİ PARTİNİN SEÇİMLERE GİREBİLECEĞİNİ AÇIKLADI. ALLAH VERDİKÇE VERİYOR. SATIHTA ZATEN KUVAYİ MİLLİYE BLOĞU OLUŞTU. 
BEN BANDIRMA İYİ PARTİ BAŞKANI NECMİ SERT VE YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIM OLARAK DİYORUZ Kİ; BUNDAN BÖYLE GÜNDÜZ DİNLENMEK GECE UYUMAK HARAM OLSUN BİZE. ÇALIŞACAĞIZ, ÇALILACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ. BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ," 
BAŞARACAĞIZ.

bandırma gerçek - sosyal haberler- hayrettin ildam