Erol Rüzgar ve Bilgen Süngü Bandırmaspor'u Anlattı

BİLGEN SÜNGÜ : BANDIRMALI İŞADAMLARI NEDEN DESTEK VERMİYOR ?

 TFF 2. Lig Beyaz Gru ekiplerinde  Bandırmaspor ikinci devre öncesi basın toplantısı  yaptı.
Bandırmaspor' Basın Sözcüsü Erol Rüzgar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgen Süngü ile Ali Kozlucalı, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. 
 Erol Rüzgar, ilk yarıda inişli çıkışlı bir grafikleri olduğunu belirterek, "Bandırmasporumuzun ilk yarı inişli çıkışlı grafikleri oldu. Halen Altay ile aynı puanda üçüncü sıradayız. Sakat oyuncularımızın çok olması ve kadro sıkıntımız nedeniyle istemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Devre arasında iyi bir kamp dönemi geçirerek yeni transferlerle takıma taze kan ekledik. Mustafa Hocamız ve ekibine güveniyoruz. Futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz ve sonuna kadar da güveneceğiz ve sene sonunda şampiyon olan takım biz olacağız" dedi.  Rüzgar szölerine devamla "Şampiyonluğu kafamıza koyduk. Tüm yönetici arkadaşlarımızla bunu başaracak güçte bir şehiriz. Ama tüm şehrin buna inanmasını bekliyoruz. Maça gelmeyenleri teşvik edeceğiz . Stadımızı doldurabilir ve taraftarımızın desteğini alabilirsek mutlu sona ulaşırız" diye konuştu.

Rüzgar, takımın maddi sıkıntıda olduğu iddialarını da cevaplandırarak, "Süper Lig ve alt lig takımlarında da maddi sıkıntılar zaman zaman olabiliyor. Reklam gelirleri için başvurduğumuz firmalar ekonomik durumlar nedeniyle sıkıntıları dile getiriyorlar .Biz de bunları yaşıyoruz zaman zaman. Ancak otopark gelirlerimizi arttırarak ve petrol istasyonumuza da Bandırma halkının sahip çıkmasından dolayı gelirlerimizi biraz daha arttırdığımızı düşünüyorum ve bu desteklerin de devamını bekliyoruz açıkçası. Bu desteklerin devamı geldiğinde Bandırmaspor'un da maddi sıkıntıdan kısa zamanda kurtulacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

EROL RÜZGAR :OTOPARKLARDA 18 KİŞİ ÇALIŞIYOR.

Rüzgar otoparklarda önceki dönemde 28 olan çalışan sayısını 18'e indirdiklerini ve gece kontrolleri ile de gelirlerin yüzde 20 civarında arttığını ifade etti.
Rüzgar, "Kadro dışında bıraktığımız ve kulüp bulmasını istediğimiz Üstün, Mesut, Adem Koçak ve Yusuf kendilerine kulüp buldular. Gökhan ve Emre'nin de kulüp bulmalarını bekliyoruz. Transferler ay sonuna kadar devam ediyor" dedi.

Basın toplantısının devamında konuşan Bandırmaspor Yönetim Kurulu Üyesi Asbaşkan  Bilgen Süngü transferlerle ilgilili bilgi verirken  Bandırmalı İşadamlarını eleştirdi ve destek vermemekle suçladı.  " Ön planda olmayan bir ekibiz çalışıyoruz. Nasıl faydalı olabiliriz. Destek istiyoruz. Rica ediyoruz ağlamıyoruz  rica ediyoruz . Belediye Başkanımız Dursun Mirza bize bir arazi tahsis etti.. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nasıl Balıkesirspor'a destek veriyorsa bize de vermesini istiyoruz. Şu ana kadar  santrfor olarak Feyyaz, sağ-sol ön  Mertcan  Nazillispor'dan bir sol bek ve Gölcükspor'dan da 6 numara oynayan Yunus'u transfer ettik. Ama transferlerimiz bitmedi. Görüştüğümüz en az iki arkadaşımız daha var. Düşündüklerimiz ön tarafta hücum gücümüzü arttıracak oyuncular.dedi.

Süngü sözlerinin devamında  son günlerde üzerinde bir takım spekülasyonlar  yapılan yeni tesisler için bilgi verdi. 
 Bandırma Spor Vakfı'na devrolan Akçapınar Mahallesi'ndeki araziye yapılması planlanan yeni tesisler için  Bakanlığa bir yazı yazdık. Buranın kamu yararı taşıdığına dair bir yazı almamız gerekiyor. Bunu da Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Sema Hanıma  verdik. Kendisi de ilgileniyor. Eğer o belgeyi alırsak Tarım İl Müdürlüğü'ndeki sorunumuz halledilmiş olacak ve oradaki tesisleşmeyi hemen başlatacağız. Antrenman Sahaları, alt ve üst yapıların kalması için yerler, yemekhane ve ayrıca Güreş Alanı yapacağız o araziye" ifadelerini kullandı.
Rüzgar ve Süngü toplantının sonunda Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'na da destekleri için teşekkür ettiler.

BANDIRMA GERÇEK - HABER . AYHAN ÖLÇER