Eski Belediye Binası Bandırma Halkı İçin Yeniden Düzenleniyor

BİNAMIZI KAR AMAÇLI DEĞİL, HİZMET AMAÇLI DÜZENLİYORUZ

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile sürdürdüğümüz çalışmalarımıza her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek devam ediyoruz.               

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza eski belediye binasını yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.  

Eski Belediye binası ile ilgili yeni düzenlemeler yapılarak sivil toplum örgütlerine ve derneklere göre dizayn edildiğini belirten Belediye Başkanı Dursun MİRZA: “Öğrencilerimize ve gençlerimize şuanda eski belediyemizin üst katlarını hazırladık. Burada Gençlik Spor Merkezimizde satranç kursları, dans dersleri, plates dersleri gibi kurslardan çok sayıda insanımız yararlanıyor.

Birkaç ay içinde ofislerin tadilatını tamamlayıp kısa sürede sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Kent konseyi ve Kadın Danışma Merkezi de Eski Belediye binamızda olacak.

Eski meclis salonunda toplantılar yapılabilir. Yani kent merkezindeki bu binamız işlevsel hale gelerekk çok sayıda insanımız yararlanacak. Biz bu binaya kar amaçlı değil hizmet amaçlı bakıyoruz. Hem nostaljik olarak eski kapalı çarşımızda ziyaretçisi çok olunca esnafımızın da işleri yerinde olacak. Dolayısı ile bu mekanlar Bandırmamıza hizmet eden mekanlar olacak. Biz onun hazırlığı içerisindeyiz.

Bandırmanın merkezindeki bu bina, birçok kesime hitap ve hizmet eden bir bina haline dönüşecek. Bunun hazırlıkları şuanda devam ediyor. Çalışmaları en kısa sürede bitirip halkımızın hizmetine sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bandırma Belediyesi olarak Bandırma halkına ve Bandırma sivil toplum örgütlerine hizmet etmeye devam ediyoruz. Gelirlerimizin azalıp hizmet alanımızın büyümesine rağmen Pazar yeri inşaatımızın yüzde yetmişi tamamlandı General Balcı Çamlığı ve Hobi Bahçeleri  Projeleri ile ilgili ihale aşamasına geldik. Kültür Merkezi projemiz hazır. Ordu Caddesinde yapacağımız sosyal amaçlı binamızın projeleri hazır. Bunları hayata geçirmek için kaynak sağlıyor, aynı zamanda proje ve ihale çalışmalarını sürdürüyoruz.

Bandırmamız çok daha büyük güzelliklere çok daha büyük hizmetlere hazırlıklı olsun bunun için vatandaşlarımız bize güvenmeye bize inanmaya bizi desteklemeye devam etsinler.” Dedi.