Galibiyet güzel, üç puanda iyi güzel ama ..

Fazla heyecana kalbim dayanmaz gitme dedi doktorum. Maçı tv den naklen izledim.

Farkı kalmadı son dakikalar  geçmek bilmedi.

Canlı izleyenler çok iyiydik diye düşüncelerini ifade ettiler.

Ben aynı kanıda değilim.

3 puan iyi galibiyet iyi ama hala kötüyüz.

Bandırmaspor topa sahip olduğu zaman oyunu ofansif yönlendirmede zaafları devam ediyor.  Oyuncularımızın kendine güvensizliği o kadar bariz ki kolay top kaybetmelerinin baş nedeni..

 Artık silkinin diyeceğim ama baktığımda fizik kondisyon durumu amatör takım düzeyinde değil. On bilemedin on beş dakikalık bir tempo  bitiriyor.

 Uzun toplarla defansın arkasını düşünme diye not almışım maçı izlerken. Maçı canlı veya naklen izleyenler böyle bir atak gördümü? Sen orta saha zaafınla organize çıkamıyorsan boş alanlara koşu tembellikten hiç kimsenin aklına gelmezken Feyyaz Hocanın kenardaki çırpınışlarının nedenini anlamak zor değil.
Herkesin bir oyun planı vardır. Bizimde artık var evet. Takımın ve rakibe göre pozisyon alışın durumuna göre bir taktik düzeni hissediyorsunuz ama sadece o kadar icraat yok. 
Öne geçtiğimiz dakika kritik bir dakika 26. Brinner geriden gelerek nefis bir kafa vurdu gol oldu. Rakip skor olarak geriye düşünce bize ofansif anlamda avantaj sağlaması gerekirdi değil mi ? Rakibin bu dakikalarda üstüne gelirken defans zaaflarının daha çok ortaya çıkacağı kesinken bodro beyazlı oyuncularımızın bu avantajı kullanma adına bir irade gösteremeyişi üzücü .
Nedeni apaçık. Kaptan yok. Konuşan yok.
Kafalarında skoru koruyalım yeter başka gole ihtiyaç yok gibi..Oysa birazcık agresif oyunla boş alanları değerlendirebilsek  eksik rakibin zaafından yararlanabilirdik.
Orta saha nın 1.bölge 3 bölge alışverişini yapma gibi bir düşünce  bir amacı yok. Çünkü orta saha yok. Burada Feyyaz Hocanın yapacak bir şeyide yok
Çünkü orta saha için transfer edilen arkadaş yedekte bekliyor  ve 12 hafta geçmesine rağmen hala hazır değil. 
Peki soran yokmu arkadaş. Ne diye geldin dünyanın diğer ucundan.
Burada Brinner'i alkışlamak istiyorum yine çok iyi idi ve güzel oyununu geriden gelerek golle süsledi. Peki ofansif anlamda bir  zenginliğimiz var mı ? Yok. Hala Atabey kareşimiz kötü hala gayretsiz ayağa top isteyen bir tablo ile nereye varmak istiyor sormak  istiyorum. 
Kimse boş alanlara deplase olarak top isteme derdinde değil. Ayağa top beklemekte nedir? Bu durumda top benden gitsin diye arkasında rakip oyuncu olan  markajda ki oyuncuya  topu atmayı iş sanıyorlar. Feridun kardeşim gençsin umut vaat ediyorsun ama biraz mesuliyet al bekleme.
Bakın ..Bir takım sürekli topu havada tutarak organize bir atak yapamaz. TV de seyredenler ve sahada canlı izleyenler toplandık ve herkes  aynı görüşte. Topu yere indirip hızlı  oynama hızlı paslaşamayan takım takım değildir. Kolaj takımdır. Bu sıkıntılar sona erdirilmeli. Yoksa değil Feyyaz Uçar kim gelirse gelsin bu takımın ligde  kalma umudunu sürdürmesi mucize olur.
Tüm bu olumsuz gözlemlerimin haftalar sonra sahamızda galip geldiğimiz üstelik Lig ikincisi şampiyonluk adaylığını ilan eden güçlü bir ekibe karşı alınan galibiyetten
sonra yazılması tuhafınıza gitmesin. Çünkü hamasetten öte gerçeklerimizi masaya yatırmak gerektiğini düşünüyorum. Özellikle İsmail  Yiğit'in mutlaka kondisyon durumunu güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapması gerektiği düşüncesindeyim . Önde basamazsan ,refakatçı gibi rakibini izlersen olmaz canım kardeşim. Takımın sana ihtiyacı var mesuliyetin var. kısaca önde basarken ısırmazsan kolay pozisyon yiyoruz. Bu diğer ofans oyuncularımızda da var.
Baktığımız zaman çok ihtiyacımız olan 3 puanı alarak umudumuzu arttırdık ta. Taraftarlarımızın bu kadar duyarsız olmasına ne diyeceğiz . Endişe verici.
Yani Bandırma'nın 1. Ligde oynadığını takımın her maçta desteklenmesi gerektiğini lütfen anlayalım sevgili Bandırmalılar. Takımınızı yalnız bırakma lüksümüz yok.. Nasılsa tv veriyor diye üşeniyorsunuz  6 Tl lik komik bir parayla satılan  bilet ücretine rağmen böyle duyarsızlık ?!... Bu ayıp Bordo Beyaz taraftarlarınındır. Seyirciniz olmazsa  kendi sahanızda olsanız dahi dezavantajlısınız.
Hakem bana göre zor maçı güzel yönetti. Kimse manipüle etmesin. O kadar kötü niyetli hakemler görmüşken özellikle ikinci yarıda  mükemmel bir yönetim izledik .

SERHAT OZAR-BANDIRMA