Göksel Karlahan'ın İşi Çok Zor !

Her yer icralık, borç şu kadar bu kadar, battı batıyor, sattı satılıyor iddialarından sonra, Bandırmaspor'da beklenen genel kurul yapıldı.

Ve tek liste ile seçime giren işadamı Göksel Karlahan,eski yönetiminden kalan 12 milyon liralık borcun ibra edilmesi Elmastaş ile birlikte Hasan Çakmak'ın da aklanmasından sonra özlemle bekledikleri çok istediklerı Bandırmaspor kulübü başkanlık koltuğuna oturdu.

İyi mi yaptı kötü mü yaptı? Karlahan çare olurmu olamaz mı?

Ona ben karar veremem ;ama normal bir insanın yapamayacağını yaparak kendilerinin ıdaa ettikleri gıbı uçan kuşa borcu olan bir enkazı Dursun Mirzadan devir aldığını söyleyebilirim.

.Karlahan'ın cesaretinden dolayı kutluyor ilerki zamanlarda Başkanlık sevdası yüzünden Bandırmasporun çok daha kötü günler geçirmemesini diliyorum..

Tabi ki işinin de çok ama çok zor olduğunu açıkça söylemek istiyorum. Neden mi?

Nedeni! Daha Karlahan,göreve yeni başlamışken geçtiğimiz yılın playoff oynayan kadrosundan bir çok futbolcu bedelsiz olarak serbest kalırken bir çoğu da transfer oldu. Yani kala kala elimizde yedek kaleci Evren, Oğulcan ve İbrahim Ak var.

Kısaca Bandırmaspor'un başarılı kadrosu paramparça oldu.

Ben bu işin sonunu iyi görmüyorum ya hayırlısı.. Karlahan küçüleceğiz mali displin dedi;ama mali disipline futbol takımından değil Hentbol takımından başlaması gerekiyordu.3 yıldır Bandırmaspor'un sırtında bir kambur olan yıllık 1 Milyona yakın maliyeti ile deplasmanlı Hentbol 1.Liginde oynayan hentbol takımını lıgden çekip Balıkesir bölgesel Hentbol liginde olması lazımdı.Bu kadar borcun için de profosyenel Hentbol şubesi Bandırmaspor için bir lükstü!

2.cisi Bandırmaspor'un idari binalarında sosyal tesislerin de otoparkların da çalışan personel sayısı yeniden gözden geçirilmeli dürüst,emeği ile çalışan arkadaşların işlerine devam etmesi emekliliğini bekleyen yan gelip yatan üretmeyen torpıllı  arkadaşlarla yolların ayrılması gerekmektedir.Bandırmaspor'un Yağma Hasanın böreği gibi bir çiflik olmadığını herkes bilmelidir.

Son olarak da sayın Karlahan'a şunu hatırlanmak istiyorum. Mali displin yapacağım küçüleceğim derken futbol takımını biraz fazla küçültün!.Ne çatı bıraktın ne de iskelet! Elimizde eli ayağı düzgün futbolcu kalmadığı gibi yok vefa yok feda diyerek ,eski kaşarlarla eski futbolcularla bu takımı ligde tutamazsın.siz bu kafayla,laylay,lomla,vefa sefa derken,Bandırmasporu küme düşürür,Borda Beyazlı camiayı dönüşü olmayan bir yolun içine sokarsınız sayın Karlahan,Benden söylemesi Demedim Dedi Deme....

Futbolda duygusallığa kesinlikle yer yoktur,aşırı duygusallığın sonu hüsrandır. Evet elini taşın altına soktun..Büyük bir yükün altına girdin,ama bunu sen istedin Bandırmasporu sana kimse zorla vermedi , öncelikle Bandırmaspordan kurtulmanın yollarını arayan Dursun Mirzaya rahat bir soluk aldırdın,ayrıca Mirzanın sana söz verdiği parasal destek yerine gelecekmi onuda zaman gösterecek.Evet işin çok ama çok zor Göksel Başkan ve tek dileğimiz eline geçen  oyuncağı kırıp dökmeden, kazasız belasız  bulunduğu yerde onuruyla, gururuyla korumak olacaktır.

Serhat Ozar          NOT,,Ligler Başlamadan Önce paylaştığım Köşe Yazım Görülen luzum üzerine yeniden yayınlanmıştır.