Gönen Belediyespor İlk Hazırlık Maçını Çanakkalespor ile Yaptı.

Gönen Belediyespor İlk Hazırlık Maçını Çanakkalespor ile Yaptı
2015-2016 sezonunda BAL Ligindeki temsilcimiz Gönen Belediyepor 11 Ağustos Salı akşamı 18 Mart Stadyumunda yaptığı ilk hazırlık karşılaşmasında BAL Liginin yeni takımlarından Çanakkalespor ile karşı karşıya geldi.Çanakkalespor 2, Gönen Belediyespor 1

Karşılaşmayı 200 kadar futbolsever izledi. İlk yarıda temsilcimiz Gönen Belediyespor daha etkili bir futbol ortaya koyarken, Çanakkalespor kalecisi Tayfun Onat kurtarışlarıyla ilk 45 dakikada ön plana çıktı. İkinci yarı da iki takımda başka bir onbirle sahaya çıkarken Temsilcimiz Gönenspor kontrataktan Kubilay Atak ile bulduğu golle 55.dakikada 1-0 öne geçti. Gol sonrası ataklarını sıklaştıran Çanakkalespor’da Hasan Karaduman ceza sahasında düşürülünce kazanılan penaltı vuruşunu gole çeviren Burak Subaş 61.dakikada skora denge getirdi. Golden sonra temsilcimizin nadir gelişen ataklarında orta alanda kaptırılan bir topun dönüşünde Çanakkalesporda (uğur Kaçar) 73.dakikada ceza sahası içinde rakiplerini geçerek fileleri havalandıran isim oldu.

Karşılaşma sonrası değerlendirmede bulunan Engin Yıldırım, Öncelikle Çanakkalespor teknik ekibine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum bizlere çok güzel ev sahipliği yaptılar, Bu yıl yeni transferlerimizle güzel bir takım oluşturduk, mevcut kadromuzu koruyarak yeni transferlerinde uyum sürecini atlatmasıyla yeni sezon öncesi çok daha verimli hale geleceğiz sahada daima futbol adına olumlu işler yapmak istiyoruz. Bu ilk hazırlık mücadelemiz zaman zaman hedeflediğimiz oyun anlayışını sahaya yansıttık.

Yeni ve mevcut kadromuzu kaynaştırarak bu maçta herkese şans vermeye çalıştım zaten hazırlık maçlarında skordan ziyade bizler için uyumu katkıyı görmek esastır.Futbolcularımızdan sezon boyunca maximum verimi alarak hedefimize ulaşmak istiyoruz. Yüksek hava sıcaklığına rağmen sahaya alın terini akıtan bütün oyuncuları kutluyorum.

Cuma günü kendi sahamızda Çanakkalespor ekibini misafir edeceğiz hazırlık karşılaşmasına tüm taraftarlarımızı davet ediyoruz onlar bizler için büyük güç desteklerinizi esirgemesinler bu ekip başarıya aç futbolculardan kurulu zamanla özlenen Gönen Belediyespor hedeflenen yerlerde olacaktır çalışmalarımız hep bu yöndedir. Dedi.