Gönen'de Biyokütle Enerji Tesisi Kuruluyor

Gönen Deri Karma İhtisas OSB’ye, Türkiye’nin lisanslı en büyük Biyokütle Enerji Tesisini kurmaya hazırlanan Mutlular A.Ş’ye dün yer teslimi yapıldı. İmza töreninde hazır bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “300 kişinin istihdam edileceği böyle bir yatırımın Gönen’e yapılması, Gönen için çok büyük kazanç. Hem Gönen’e hem bölgemize hayırlı olsun” dedi.

82 DÖNÜM YER TAHSİS EDİLDİ

Türkiye’nin en büyük Biyokütle Enerji Tesisini yaşama geçirmeye hazırlanan Mutlular A.Ş., yatırımı Deri İhtisas Karma OSB’ye kuracak. Mutlular A.Ş.’ye 82 dönümden oluşan 197 parselin tamamının tahsis edildiğini açıklayan Deri Sanayi İşadamları Derneği Başkanı Necmi Koç, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur ile Gönen Belediye Başkanımız Hüseyin Yakar’ın desteği ve katkıları sonucu, enerji yatırımını Gönen’e kazandırdık” dedi.

300 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

İmza törenine katılan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, yatırımın Gönen’e ve bölgeye hayırlı olmasını dileyerek, “Yapılan araştırmalar sonucu, yatırımın zararı olmadığı tespit edildi. 300 kişinin istihdam edileceği 65 Milyon dolar değerindeki böyle bir yatırımın Gönen’e yapılması, Gönen için çok büyük bir kazanç.

Bölgemize yeni yatırımlar kazanmak, yatırımcılarımızın önünü açmak için bundan sonra üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz. Gönen’e ve bölgemize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

TESİS 1 YILDA ÜRETİME GEÇECEK

İnşaat çalışmasına hemen başlayacağını açıklayan Mutlular A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, “Kendi memleketime yatırım yapmaktan mutluyum. İnşaat çalışmasını hemen başlatmayı düşünüyoruz. enerji tesisimizde 2016 yılının Mayıs ayında deneme üretimine , 20 Eylül 2016 yılında ise tam kapasite üretime geçilmesi hedefleniyor.

Yer tahsisi konusunda desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’a, Belediye Başkanımız Hüseyin Yakar’a ve Deri İşadamları Derneği Başkanı Necmi Koç ile yönetimine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.