Gönen'de Hırsızlık Çetesi Çökertildi

HIRSIZLIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ
Bandırma'da da iki işyerini soymuşlar.

Gönen-Denizkent Jandarma Karakol Komutanlığına telefonla yapılan ihbarda Gönen ilçesi Havutça mahallesi mülki sınırları içerisinde  Bandırma-Çanakkale Devlet Karayolu kenarında faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonuna akaryakıt almak için gelen üç şahsın akaryakıt istasyonunun market bölümündeki kasadan para çaldıklarının bildirilmesi üzerine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgede bulunan devriyeler ve sivil ekipler süratle olay yerine yönlendirilmiş ve Y.K., B.K. ile Z.Ç.  isimli şüpheliler yakalanmışlardır.
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden; Y.K., B.K. ve Z.Ç.  isimli şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada akaryakıt istasyonunun market bölümünde bulunan kasadan çalınan paralar ele geçirilerek akaryakıt istasyonu yetkililerine teslim edilmiştir.
Olayla ilgili olarak yapılan araştırmada; B.K. ve Z.Ç.  isimli şüphelilerin akaryakıt alma bahanesiyle akaryakıt istasyonu görevlilerinin dikkatini dağıttıkları, bu esnada Y.K. isimli şüphelinin akaryakıt istasyonu market bölümünün boş olmasından yararlanarak kasada bulunan paraları çaldığı tespit edilmiştir.
Y.K., B.K. ve Z.Ç.  isimli şüpheliler hakkında yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda; değişik tarihlerde  Bandırma ilçe merkezinde bulunan iki ayrı işyerinden de benzer şekilde hırsızlık yaparak (1) adet elektrik süpürgesi  ve muhtelif su teçhizat malzemesi çaldıkları öğrenilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak gözaltına alınan ve Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden B.K. ve Z.Ç.  haklarında verilen “Adli Kontrol Kararı” ile serbest bırakılmış, Y.K. isimli şüpheli ise tutuklanarak Bandırma Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BANDIRMA GERÇEK - 09-03-2019 Balııkesir Valiliği