Gönen'de İşsizlik Yok. Hoparlörle Eleman Aranıyor.

Ülke genelinde kanayan yara olan işsizlik oranları komşumuz Gönen için geçerli değil. Gönen Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan konuyla ilgili olarak Gönen Postası Gazetesine yaptığı açıklama da sitem etti "Gönenliyi tembelleştiren unsurlar; çeltik ekimi, iş arayanların ekmek kapısı olarak Kaplıca ve hastaneyi görmesi.."

Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, Gönen’in kanayan yarasına “Sokağa çıkıldığında en büyük sorun işsizlik olarak gösterilir. Ne yazık ki, Gönen’de işsizlik yok, iş beğenmeme var. Şu anda Organize Sanayi Bölgesindeki kurulu fabrikalarımız, hoparlör ilanı ile işçi arar duruma düştü” diyerek parmak bastı.

Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, işsizlik sorunu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. ‘Gönen’de sokağa çıktığınızda, üç kişiden iki tanesi en büyük sorunu işsizlik olarak gösterir; ancak söylenen ile gerçekler birbirinden farklı” diyen Ticaret Odası Başkanı Özçağlayan, “Gönen’de ne yazık ki iş beğenmeme durumu var. İşsizlik yok, insanlarımız iş beğenmiyor. Şu anda organize sanayi bölgesindeki fabrikalar hoparlör ilanı ile işçi arıyor. İşsizlik sorunu olsa, insanlar iş için fabrika önlerinde kuyruk olur” dedi.

Sanayi tesislerinde çalışacak kalifiye eleman bulmanın ileriye yönelik de çok ciddi sıkıntılar oluşturacağını belirten Başkan Özçağlayan, “Sınır komşusu olan iki tane organize sanayi bölgemiz var. Bandırma OSB’nin 2. etabı da yatırıma açılıyor. Coğrafi konumu, ulaşımı ve arsa fiyatlarından dolayı yatırımcı için artı avantajlara sahip olan Organize Sanayi Bölgelerimiz, yatırımcıyı çekiyor. 2. etaba yoğun ilgi var, kurulacak fabrikalarda çalışacak işgücü bulmada sıkıntı yaşanacak. İş gücü, bölgenin sorunu oldu” açıklamasında bulundu.

BANDIRMA GERÇEK -