Güneş Enerjisiyle Çalışan Sarj istasyonları Engelli Vatandaşların Hizmetinde

Sosyal Belediyeciliği   ilke edinerek Bandırma'da pek çok konuda ilklere imza atan Bandırma Belediyesinden engelliler adına bir talep var. 
Elektrik enerjili araçları kullanan engellilerin sarj sorunu nedeniyle zaman zaman  mağdur olması nedeniyle  güneş enerjisiyle çalışan engelli araç şarj istasyonlarının  engelli vatandaşlara yönelik   hizmete sunulması isteniyor.

 Güneş enerjisi ile çalışan engelli araç şarj istasyonlarının  akülü engelli aracı olan vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek olması nedeniyle araçlarıyla sahile inen  engelli vatandaşlar  diledikleri zaman engelli araç şarj istasyonuna giderek ücretsiz bir şekilde araçlarını hızlı şarj edebilecekler.
Türkiyede  bazı belediyelerde uygulamaya konulan ve beğeniyle karşılanan  güneş enerjili istasyonların Engelliler Derneği kontrolünde ücretsiz hizmet verdiği öğrenildi.  Aynı anda 3 engelli aracını şarj edebilecek şekilde tasarlanan istasyonların bir diğer özelliği ise aynı anda 30 cep telefonu ve elektrikli araç da şarj edebilmek için girişlerinin bulunması. 
Aynı anda birçok kişiye hizmet verebilen  istasyon tüm enerjisini güneşten alarak doğal kaynakları tüketmiyor.

Berkan Kozan - Bandırma Gerçek- 26-02-2015