İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Mobbinge Prim Vermedi

CANPOLAT'TAN SERT AÇIKLAMA
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il başkanı Cemal Canpolat son günlerde il başkanlığında yaşandığı iddia edilen bir tartışma ile ilgili sosyal medyada ve yandaş basında yeralan iddialarla ilgili sert bir açıklama yaptı. Canpolat, açıklamasında "hesabını soracağız" dedi.
İşte o açıklama:

Kamuoyunun dikkatine;

Bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda inançları dolayısıyla bazı üyelere hakaret içeren ifadeler kullanıldığına ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal medya platformlarından ve bazı yandaş gazeteler üzerinden yayılan bu haberler iftira ve kara propagandadır.

Şahsım başta olmak üzere partimize yönelik itibar düşürmeye yönelik bu girişimi şiddetle kınıyorum. Partimiz içerisinde mezhepsel bir tartışma yaratmak isteyen hizipçilere, iftiracılara ve AKP uzantılarına bunun hesabını soracağız.

Söz konusu yalan ve iftaralar ile partimizin ve kamuoyunun meşgul edilmesine izin vermeyeceğiz.

Saygılarımla.
Cemal CANPOLAT
CHP İstanbul İl Başkanı

CHP  İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın sekreterinin iddiaya göre   CHP Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu‘nda ki  bir görevliyle kişisel tartışma esnasında kullandığı bir  kelime üzerinden  İl Başkanı Cemal Canpolat'a mobbing uygulamak isteyen komisyon üyelerine sosyal medyadan sert tepki yağması üzerine Başkan Canpolat açıklama yapmıştı.

Komisyon üyelerinin mezhepsel ayrımcılık ifade eden bir kelime kullandığı iddiasıyla  Başkan Canpolat’tan bu kişinin görevinden değil  partiden gönderilmesini talep etmesini manidar bulan CHP'li parti üyeleri " Hoş olmayan bir tartışma nedeniyle üyenin partiden atılmasını istemek  partimizin giderek küçülmesini istemek anlamı taşır küçük olsun bizimkiler olsun diyerek  nereye varacağız bu tavır baskıdır dayatmadır antidemokratik duruştur. Sorun parti içinde kolayca çözüme ulaştırılabilecekken ulusal basına aksettirilmesi böylesine dayatmacı tavırlar olması hiç hoş değil zaten parti  dedikodularıyla yıpratılıyor  bu tavır onlara hizmettir oysa uyanık olup kırgınlıkları aramızda çözebiliriz  kirli oyunlara gelmeyelim el ele verelim kucaklaşalım benzeri yüzlerce mesajlarla sosyal medyada paylaşımlarda bulundular. 

Bilindiği gibi İstanbul İl Başkanı Cemal  Canpolat'ın  sekreterini partiden atılmasını isteyenlere taviz vermemesi   üzerine komisyonda  üyelerin tamamı komisyondan istifa etmişti. Konuyla ilgili olarak açıklaması  tepkilere yol açan Komisyon Başkanı Zafer Murat Çetinbaş, “Biz yıllardır Güner Ümit’i linç etmiştik” cümlesini kullanması,  ırkçı ve mezhepçi ayrımcı bakış açısıyla eleştiriere yol açmıştı.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR