'Kadın Ölüleri' Adlı Tiyatro Oyunu Sergilendi

 

Barış Manço Kültür Merkezinde  "Kadın Ölüleri" adlı oyun beğeni ile izlendi.

Oyunda 6 ölü kadının hikâyesi üzerinden kadınların toplumsal hayatta karşılaştığı sorunlar anlatıldı. Eylem Öden, Ayşe Taştemel, Nurhan Uslu, Gamze Avcı ve Derya Şaban'ın oynadığı "Kadın Ölüleri" oyunu izleyenlerden tam not aldı. 

27 Ocak Cumartesi günü Barış Manço kültür Merkezinde kadınların ve  cocukların sessiz cığlığnı izledik.  

Kadın ölüleri adlı bu oyun sadece bir tiyatro oyunu degildir, kadınların gercek trajedisidir denildi bunu oyunu izleyince anladım Mas-Kara tiyatrosunun bu oyunu Serhat Kural ve İsmet Koroglu'nun muhteşem kareografisiyle daha da anlamlandırılmış simdiye kadar izledigim en anlamlı kareografiydi kareografide kadınların gördüğü şiddeti acıyı bizler adeta yaşayarak tüylerimiz diken ola ola izledik. 
Oyun da 6 oyuncu ayrı ayrı tiradlar yaparak anlattı ve yaşattı bizlere kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddeti  hepsi başına gelenleri anlattı kiminin çocugu 11 yaşında dayısı ve babası tarafindan tecavuze uğramıştı kimi asik oldugu adam tarafindan terkedilip evladindan koparılmıştı kimi daha 14 ünde 4 adamin tecavüzüne uğrayıp gençliğini hayatını kaybetmişti kısacası hepsinin hayatı bi şekilde bitmişti kadınlara cocuklara bunları yapanlar kendi çocuklarının başını okşayabilmişlerdi de tecavuze maruz kalan kadinlar ve cocuklar annelerinin ve babalarının yüzlerine bakamamışlardı bu işte gercekten bi yanlıslık var onların ne yasadıgını bilmeden uzaktan onlara  o...  ismini koyabilmişlerdi hem de hiç çekinmeden. 
Kadın ölüleri oyunu bizlere gerçekten çok şey anlattı, umarız Bandırma Barış Manço Kültür merkezinde  mas-kara tiyatrosunu tekrardan izleme fırsatımız olur.

BG- HABER : BUSE İLDAM