Karma "Yağlıboya" Resim Sergisi Açılışı Yapıldı

 

Karma "Yağlıboya" Resim Sergisi Mustafa Kaymakçı & Hakan Işıtan Karma "Yağlıboya" Resim Sergisi Açılışı Yapıldı.

Karma Yağlıboya Resim Sergisi, 14 - 19 Nisan tarihleri arasında Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Sergi Salonu'nda ziyarete açık olacaktır.

 

SANATÇILAR HAKKINDA...

 

HAKAN IŞITAN

1955 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırıkkale’de yaptı.

1968 yılında trafik kazasında babasını kaybettiği için öğrenimine devam edemedi. 1973 yılında anne memleketi olan Bandırma’ya yerleşti.

1976 yılında emekli asker ve ressam olan abisiyle birlikte kendi iş yerinde reklam sektöründe iş hayatına başladı. Uzun yıllar bu alanda çalıştı.

Ailesinde resim ve sanatla ilgilenen çok sayıda kişi olması onu da bu alana yöneltti. 2010 yılında evinde atölye kurup amatör olarak resim çalışmalarına başladı.

Ayrıca bilardo ile de yakından ilgilenen Hakan IŞITAN 1971 yılından beri çok sayıda turnuvada birincilik elde etti.

Halen Bandırma’da yaşantısını sürdürüyor.

 

MUSTAFA KAYMAKÇI

1951 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bandırma’da tamamladı. Askerlik sonrası çalışma hayatına başladığı Eti Maden İşletmelerinden emekli oldu.

Daha ilkokul yıllarında resimle ilgilenmeye başladı. Karakalem, suluboya, pastel ve yağlıboya çalışmalarını, iş hayatından fırsat buldukça geliştirmeye çalıştı. İlerleyen yıllarda fotoğraf sanatıyla da ilgilenmeye başladı.

Emeklilik sonrası ağırlık verdiği fotoğraf çalışmalarını konuyla ilgili sanal ortamlarda paylaşıyor. Fotoğraflarından yağlıboya resim çalışmalarında da yararlanıyor.

Halen kendi olanaklarıyla oluşturduğu atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

BG-HABER: HAYRETTİN İLDAM