Kaymakam Sonel'den Bandırma Üniversitesine Mimarlık Mühendislik Fakültesi Müjdesi

İstanbul Kadıköy İlçesine tayin olan Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel'den yeni bir müjde.   100. Yıl Mahallesi’nde Nato tesisleri bitişiğinde bulunan ve Fetö örgütlenmesine ait olduğu iddiasıyla el konulan inşaat halindeki okul binası ve binaya ait olan arsasının Bandırma OE. Üniversitesi’ne devredilmesi için girişim başlatıldı.

Bandırma kamuoyunda olumlu karşılanan girişimin sonucunda atıl durumda bekleyen inşaatın kısa sürede Üniversite bünyesinde eğitime katkı yapacak olmasının  kaynakların israfının önlenmesi adına olumlu bir girişim olarak değerlendirildi.15 Temmuz FETÖ / PDY darbe girişiminin ardından FETÖ'nün Bandırma'daki el konulan taşınmazları arasında yer alan söz konusu  inşaat ve üzerinde bulunan 50 dönümlük  arsa  fakülte binası olarak hizmete sunulacak.. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel'in gayretleri ile binanın Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi olması amacıyla Bandırma OEÜniversitesi'ne verilmek istendiği ve bu konuda işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

Kaymakam Tuncay Sonel ve Rektör Prof.Dr.Süleyman Özdemir ile fakülte olarak düşünülen inşaat alanında incelemelerde bulunarak  Fakülte 'nin en kısa sürede   hizmete girebilmesi için gerekli girişimlerin  başlatıldığı öğrenildi.

BGHABER-MLEVENTOĞLU