Kent Konseyi Başkan Adayı Nermin Kotil Mutlu Hedeflerini Açıkladı

Temmuz ayında yapılması zorunlu olan Bandırma Kent Konseyi Genel Kurulu seçimlerinde Başkan adaylığını açıklayan ilk isimlerden ve tek kadın aday Nermin Kotil Mutlu  gazetemize konuştu. Konuşmasından önce Bandırma ile ilgili Kent Konseyi çalışmaları doğrultusunda proje dosyaları konu başlıkları ve oluşturulacak komisyonların çalışma programlarıyla ilgili ayrıntıları içeren açıklamaların çerçevesinde Kent Konseyi için ciddi emek harcadığını ifade eden Nermin Kotil Mutlu tek amaçlarının kent bileşenlerini ortak bir sinerjiyle buluşturararak yaşanabilir modern bir Bandırma için örnek bir çalışma üretmek olduğunu belirtti.

Bandırma Kent Konseyi'nin tüzüğü ve amaçları doğrultusunda göstermelik değil Bandırma'ya gerçekten marka değeri kazandıracak projelerle işlerlik kazandırılmasının zor olmadığını ancak samimi  emek verilmesi gerektiğini belirten Mutlu  organize ekip çalışmasının önemi üzerinde durduğu sözlerine devamla " Özellikle bu özveri ve samimiyet isteyen  hizmete gönüllü olan çok sayıda kadın arkadaşlarımın da desteğiyle çok güzel işler yapabileceğimizden kuşku duymuyorum.Sayın Başkan Toga Tosun'un çalışma yöntemlerini biliyorum Bandırma ile ilgili  hedefleri doğrultusunda birlikte çalışarak başarılı olacağıma inanıyorum " dedi. 

Kentimizin dinamikleri Sivil Toplum Örgütleri Üniversitemiz,Muhtarlarımız  olmak üzere  Bandırma'nın ihtiyaç duyduğu çok sayıda konu başlığı ile ilgili ön çalışmalarını hazırladığım projelerimle öncelikle kadınlarımızın emeklerini değerlendirmek konusunda önlerini açacak çalışmalarımızın yanısıra  çocuklarımıza  yönelik projelerimizle Kent Konseyi'nin gerçekçi dinamik bir yapıya kavuşturulmasını destek veren tüm arkadaşlarımla birlikte üreteceğimiz sinerji ile Türkiye'ye örnek olacak çalışmalarımız olacak  diyen Mutlu 

Eylem planlarından biri de "yerel demokrasinin geliştirilmesi" amacına yönelik olarak tüm muhtar,dernek,oda,sendika ve kooperatiflerle işbirliği içinde çalışacağız. 
Bandirma'da toplumsal yönü güçlendirmek için "mahalle komitelerinin" kurulmasına öncülük edeceğiz.
Elbette ki en büyük ve önemli çalışma gruplarimiz Kadın meclisi, Gençlik meclisi ve Çocuk meclisi olacak.
Bandirma' da Merkezi yönetim, Yerel yönetim ve STK' ler arasında kolaylaştırıcı görevini üstlenerek kentsel sorunlarda işbirliği içinde  "çözümün parçası" olacak ve demokrasi platformunu sonuna kadar yürütecegiz. Kentte uzun soluklu " değişim ve gelişim " sürecine adim atılmasını   sağlayacağız. Bu sebeple öncelikle Kongre sürecinde daha yaşanabilir sorunsuz bir Bandırma'nın oluşması hedefinde delegelerimizin desteğini bekliyorum" dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 10-06-2019 edit: MLEVENTOĞLU