Kent Rehberi ve E-İmar UygulamasıI Hizmete Alınıyor

Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan Kent Rehberi ve e-imar çalışmaları tamamlandı. Kısa sürede hizmete alınacak olan uygulama kapsamında vatandaşlarımızın belediyemiz sitesinde yayınlanacak e-imar durumu  ve kent rehberi hizmetiyle gereken bilgilere birkaç saniye içinde ulaşmalarını sağlıyor.
Vatandaşa en iyi hizmeti en kısa sürede vermek amacıyla oluşturan sistem kapsamında kentimizde yaşayan vatandaşlarımız, belediyeye gelmeden imar durumunu ve kent rehberiyle ilgili gereken bilgilere internet üzerinden ulaşabilecekler.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla başarılı çalışmalar sergilediklerine dikkat çekerek, iletişim çağında teknolojiyi kullanarak vatandaşa yeni hizmet sunmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; "Kent bilgi hizmetleri projesi kapsamında internet üzerinden yayınlanan Elektronik İmar Durumu vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Vatandaşlarımız belediyenin internet sitesinden erişebilecekleri uygulamayla ister adres, isterse ada/ parsel bilgileri ile 7 gün 24 saat kesintisiz imar durumunu öğrenebileceklerdir"  dedi.
Uygulama kapsamında ilgili firma yetkilileri tarafından ilk olarak belediye çalışanlarına ve ardından Belediye Meclisinin Haziran ayı oturumunda da Belediye Meclis Üyelerine Kent Rehberi ve e-imar çalışmaları hakkında bilgi verildi.