Kılıçdaroğlu Haluk Gümüşle Görüştü Büyükşehir Adayı Zamanın'da Açıklanacak

CHP Balıkeisr Eski milletvekili Haluk Ahmet Gümüş CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunla Yaptığı görüşmede gündemdeki büyük şehir belediye başkanı kim olacak sorusuyla ilgili kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu .

GENEL BAŞKANIMIZDAN BALIKESİR BÜYÜK ŞEHİR ADAYLIĞI KONUSUNDA MESAJ: 
DÜN CHP GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE SOHBETİMİZ VE CHP GRUP TOPLANTISINA KATILIM.
KILIÇDAROĞLU: CHP BALIKESİR BÜYÜK ŞEHİR ADAYINI BELİRLEMEDİK. BUNUN İÇİN ZAMANI GELİNCE ANKET, BÖLGESEL TOPLANTILAR VE BİR DİZİ ÇALIŞMA YAPILACAK. AKSİNE AÇIKLAMAR VARSA BU AÇIKLAMAMI BENİM ADIMA SİZLER İLETİNİZ.
Dün beraberimizdeki CHP ilçe Başkanlarımız ile partimizin Grup Toplantısı na katıldık ve gelenek olduğu üzere yanımızda milletvekilimiz Mehmet TÜM ün beraberliğinde sayın Genel Başkanımızın ziyaret ettik.
Sohbetimizin konusu Balıkesir Büyükşehir için aday belirlenmesine geldi: Balikesirde bu dönemde doğru bir adayla CHP nin belediyeyi kazanma şansinin yükseldiğini, ancak aday belirleme sürecinde Türkiye nin mevcut şartlarını dikkate alarak ve Balıkesir de bölgesel dengeler gözetilerek çok dikkatli olunması gerektiğini belirttim.
Genel Başkanımıza Büyükşehir adaylığı için Balıkesir de çeşitli spekülasyonların mevcut olduğunu zihinlerinde herhangi bir adayla ilgili karar veya eğilimin oluşup oluşmadığını net olarak sordum.
Genel başkanımız mevcut haziruna açıkça şunu ifade etti: "Eğer bu tür açıklamalar varsa sizde gidin benim adıma bunu doğru olmadığını ifade edin" dedi ve Ekledi." Balıkesir Büyükşehir adayımız zamanı gelince anket çalışmaları, bir dizi bölgesel toplantılar ve benzeri faaliyetler den sonra belirlenecektir. Bunun dışındaki tüm açıklamalar gerçeği yansıtmıyor.
Sizlere Genel Başkanımız la sohbetimizde geçen yukarıdaki mesajı iletmeyi görev bildik.
Balıkesir ve tüm illerimizde ülkemize ve insanımıza hizmeti yükseltecek en iyi adayların belirlenmesini diliyorum. 
Bu yolda bütün partili arkadaşlarıma başarılar dilerim...

BANDIRMA GERÇEK-SERHAT OZAR