KOSGEB, Girişimcilik Eğitimi Mülakatı Yapıldı

 

Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nun KOSGEB ile ortaklaşa düzenleyeceği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine 150 kişinin müracaat ettiği bildirildi.
Uygulamalı girişimcilik eğitimine müracaat eden 150 kişi Bandırma Ticaret Odası bünyesinde kurulan bir komisyon tarafından mülakat sınavına tabi tutuldu. Mülakat sınavında başarılı olan 60 kişi girişimcilik eğitimi almaya hak kazanacak. 
30 kişilik gruplar halinde iki etap yapılacak olan girişimcilik eğitiminin ilk etabı 19 Ekim’de başlayıp 31 Ekim 2015 tarihinde, 2’inci etabı ise 2 Kasım’da başlayıp 12 Kasım’da sona erecek. 
Bandırma Ticaret Odası Mülakat Sınavı Komisyonu Başkanı Erol Rüzgar, ilçedeki gençlerin kendi işlerini kurarak milli ekonomiye ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla devletin sunmuş olduğu imkanlardan azami düzeyde faydalanması gerektiğini söyledi.
Rüzgar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu ve bundan sonraki kurslarda sertifika alacak olan vatandaşların iş planlarını yaparak KOSGEB'e sunmalarını, hibe ve kredi imkanlarından yararlanmalarını istedi.