''LIGHT IN BABYLON'' Bandırmalılarla Buluştu

 

27. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Santral Kültür Merkezi’nde son yılların oldukça iddialı ve başarılı gruplarından LIGHT IN BABYLON müzik grubu sahne aldı  Santral Kültür Merkezi’nde müzikseverleri etnik dünya müzikleriyle buluşturan 'Light in Babylon Grubu Bandırmalı hayranlarıyla biraraya geldi.

Grubun vokalisti İran asıllı İsrailli sanatçı Michal Elia Kamal, güzel sesi ve darbukasıyla izleyenleri büyüledi. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da pek çok sahnede konser veren grup  Türkçe, İbranice, İspanyolca ve Fransızca şarkılar seslendirdi. Sokakta var olmalarının en önemli nedeninin ‘sistem dışında’ kalarak insanlara ulaşabilmek olduğunu belirten, grup üyeleri; kadife sesi ve güçlü yorumuyla Michal Elia Kamal, Mete Çiftçi ve Julien Demarque, Ortadoğu ağırlıklı ancak her etniğin etkileşimine açık bir dünya müziği ile farklı tatları dinleyenlerin beğenisine sundu.

Konser bitiminde uzun süre ayakta alkışlanan grup üyelerine günün anısına Belediye Meclis Üyeleri Nusret Ekiztaş ve Gönül Özdemir Karabulut tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

HABER: BG- HAYRETTİN İLDAM