Limak Enerji 5 milyonluk nüfusu aydınlatıyor

LİMAK ENERJİ, İLK 3’TE

LİMAK ENERJİ ÇITAYI YÜKSELTTİ

LİMAK ENERJİ BAŞARI İVMESİNİ ÜÇÜNCÜLÜKLE TAÇLANDIRDI

5 milyon kişiye hizmet veren enerji sektörünün öncü şirketi Limak Enerji Uludağ Elektrik, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, 2017 yılında perakende satış faaliyetinde bulunan 142 şirket arasında 3’üncülüğe yükseldi. 2017 yılında Türkiye’deki elektrik tüketim artışı oranı yüzde 6,30 iken, Limak Enerji ise satış hacmini yüzde 29 artırarak, elektrik satışındaki payını yüzde 5,34’ten yüzde 6,59’a çıkardı. 2017 yılında elektrik ithalatı 2016 yılına göre %57,36 azalarak 2,73 TWh olarak gerçekleşirken, elektrik ihracatı ise %128,84 artarak 3,30 TWh olarak gerçekleşti.

Limak Enerji, EPDK’nın 2017 Yılı Elektrik Piyasası Gelişim Raporu’na göre tedarik şirketleri sıralamasında yaklaşık 12,8 milyar kWh elektrik satışı ile 3. sırada yerini aldı. 2016 yılında dördüncü sırada olan Limak Enerji, 2017 yılında üçüncülüğe yükselerek çıtayı yükseltti. 2016 yılında 9,9 milyar kWh elektrik satışı gerçekleştiren şirket, 2017 yılında elektrik satışını %29 oranında arttırdı. Enerji sektöründe lider şirketler arasında yer alan Limak Enerji’nin elektrik satış miktarı, 134 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla olarak göze çarpıyor.

“Limak Enerji 5 milyonluk nüfusu aydınlatıyor”

2017 yılı içerisinde 125 TWh tüketim gerçekleştiren serbest tüketicilerin toplam faturalanan tüketimdeki payı yaklaşık olarak %55 olarak gerçekleşti. En çok satış gerçekleştiren şirketler sıralamasında zirveye yaklaşan Limak Enerji, Türkiye’nin en büyük bölgelerinden birinde 5 milyon kişiye elektrik tedarik hizmeti sunuyor. Enerji sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı, yenilikçi projelerle hizmet veren Limak Enerji’nin bu başarısında; sektöre kazandırdığı ilkler önemli yer tutuyor. Şikayet sayısı en düşük şirketlerden birisi olan Limak Enerji, gerçekleştirdiği müşteri memnuniyeti çalışmalarıyla da tüketicileri ile güçlü bir bağ kuruyor.

“Enerjide Yenilik Devri”

Limak Enerji, enerji sektöründe e- Devlet üzerinden işlem kolaylığı imkanı sunan ilk ve tek şirket olarak müşterilerine hizmet verirken, Türkiye’nin online işlem merkezini hayata geçiren ilk şirketi olma unvanını da taşıyor. Şirket, müşterilerine sunduğu esnek fatura uygulaması gibi müşteri dostu yaklaşımları ile marka bilinirliğini de çok kısa sürede arttırdı. Limak Enerji, 2017 yılında hizmet verdiği 4 şehir dışında, 62 ilde daha satış gerçekleştirerek Van’dan İzmir’e, İstanbul’dan Gaziantep’e kadar

geniş bir coğrafyada müşteri ve acente ağına ulaştı. Sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmayı amaçlayan şirket, hizmet verdiği şehirlerde kaliteli ve sürdürülebilir çalışmalar üretmeye devam ediyor.

LİMAK ENERJİ HAKKINDA

"Hayatı Aydınlatıyoruz" sloganıyla yola çıkan Limak Enerji; Limak Holding kuruluşudur. 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) ilgili mevzuatları çerçevesinde 28.09.2012 tarihinde kurulmuştur. Görevli elektrik tedarik lisansına sahiptir. Aynı zamanda son kaynak tedarikçisidir. Kalite Yönetim Sistemleri ve benimsediği EFQM modeli ile müşterilerine rahat, konforlu ve hızlı hizmet anlayışıyla yatırımlarını sürdürmektedir.

Genel Müdürlük, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de 9 Bölge Müdürlüğü, 100’ü aşkın Müşteri İşlem Merkezi(MİM) ile abonelik, tahsilat, indirimli elektrik satışı, avantajlı tarifelerden yararlanma gibi birçok hizmet gerçekleştirilmektedir. EPDK tarafından belirlenen, yıllık elektrik tüketimi 2000 kWh (Elektrik faturası aylık 77 TL ve üzeri) olan serbest tüketicilere indirimli elektrik satışını gerçekleştirmektedir. Serbest tüketiciler için kampanyalar düzenleyerek, avantajlı tarifelerle elektrik satışını tüm Türkiye’de gerçekleştirmektedir.