Mehmet Kılkışlı " Büyük Hedeflerimizin Heyecanıyla Yola Devam Edeceğiz"

9 Nisan'da yapılacak BTO seçimlerinde yeniden başkan adaylığını açıklayan Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı BTO ve yeniden  adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılkışlı "Bandırma'nın nihai hedefi olan  il olma konusunda hedeflerinin heyecanıyla yola devam edeceğiz üzerimize düşenin fazlasını yapacağız dedi. Hizmet süresi boyunca rutin görevlerin dışında üstlendikleri sosyal sorumluluk görevlerine önem verdiklerini  ve çok sayıda gerçekleştirilen etkinliklerle rasyonel anlamda artı değer üreten dinamik bir hizmet yapılanmasını sürdürdüklerini ifade eden Kılkışlı aday olacak diğer üyelere  başarılar diledi.

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı, geçtiğimiz günlerde Oda bünyesinde bulunan Ticaret Sicil Müdürlüğünde “Tek Durak Ofis” olma noktasında yeni bir adım atıldığını açıkladı.

Kılkışlı, “10 Mart 2018 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7099 Sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Türk Ticaret Kanununun şirketler hukuku ile ilgili bazı maddelerinde bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler sonucu artık; Limited Şirketlerin ve Kooperatiflerin ana sözleşme onayları sadece Ticaret Sicili Müdürlüğünde olacak, Gerçek Kişiler ve Tüzel Kişi tacirlerin imza beyannameleri sadece Ticaret Sicili Müdürlüğünde hazırlanıp onaylanacak,

Anonim ve Limited Şirketler ile Kooperatiflerin tüm defter onayları sadece Ticaret Sicili Müdürlüğünde onaylanacak, Limited Şirket kuruluşunda nakden taahhüt edilen sermayenin en az ¼ ‘ nün bloke edilme zorunluluğu kalkmıştır” dedi.

Bu Kanun kapsamında Odaların “Tek Durak Ofise Dönüşümü” konusunda önemli gelişmelerin yaşandığını, böylelikle üyelerimizin şirket kuruluş işlemlerini tek bir yerden yaparak zamandan tasarruf sağlayacaklarını dile getiren Kılkışlı, “yapılan değişikliklerin tüm üyelerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

BG-HABER: SERHAT OZAR