Mehmet Leventoğlu

Vur Yönetime Rahatla..

Bu sezon 1.Lig'de tutunmayı başaramayıp küme düşen Bandırmaspor 30 Mayıs'ta ertelenirse Haziran içinde  kongresini yapacak. Büyük çabalar sonunda çıkılan 1. Lig sürecinde verilen maddi manevi desteğe onca emeğe ve harcanan çuvalla  paralara rağmen kümede kalmayı başaramadık.

1 Mayıs Bayram Değil Direniş Günüdür

Yine yazıyorum.

Her yıl 1 Mayıs'ın ne anlama geldiğini yazdım.

1 Mayıs'ın düzenin verdiği isimle  İşçilerin emekçilerin bayramı  olmadığını yazdım. Ücretli kölelik düzeni olan vahşi kapitalizmin emeğiyle yaşamak zorunda olanların kanını emdiği canını aldığı sistemde kendi  sesini kitlesel duyurabileceği direniş günü ve çığlık günü olduğunu hep yazdım.

Referandum sabahında ilk düşünceler

Balıkesir'de Hayır  yüksek çıktı. Seçim sandıklarına atılan evet ve hayır'ın arkasında ki anlamlar da çok önemli. Ben sonuçları okuduğum anda Anayasa ve Başkanlık tercihinden ötede çok açık   Büyükşehir Belediyesi uygulamasından halkın genel  hoşnutsuzluğun ifadesini okudum. Ve dikkat ederseniz Merkez ilçelerde Büyükşehirden memnuniyet var. Onlar mutlular. Ama ilçeler hoşnut değil. Çünkü baktuğımızda tüm Balıkesirde toplanan gelirler Merkeze aktarılıyor..Ve harcamalar merkezde odaklanıyor.

Evet seçim ertesi sabahı sonuçlara olumlu bakanlar olumsuz bakanlar .

Korkuya HAYIR !

Geçtiğimiz yıl sade bizim değil spor  adamlarının bile bu nasıl 2. lig takımı birinci ligde yok dedikleri takımımızın iskeletini parçaladık  kendi elimizle  yok ettik ve yerine menejerlerin rantı uğruna yamalı bohça bir takım kurarak lige başladık.

Başkan Erhan  Elmastaş'ın da zaman zaman dile getirdiği hata bize pahalıya mal oldu. 

Rekonstruksiyon ! Şart !!

Klasik ortadoğu görüntüsü klasik diktatörlük ruhu.
CHP nin toplantısını kaçırdım. Bir  misafirdim geldi. .Toplantı bitmeden çıkmış gelmiş.

Hayrola dedim ne oldu böyle!

Anlattı derdini canı çok sıkkındı. Öğlende de aynı mekanda  15 Temmuz etkinliğini de  izlemiş.

Barış Manço Kültür Merkezi Bandırma tarihlerden  23 Şubat 2017.

Lastikçi Kani Abi..Bandırma Genel - İş Şubesi Neden Kapatıldı?

Bildiğiniz gibi DİSK Genel Başkanı Sayın Kani Beko geldi, kendisine bağlı Genel -İş Sendikası'nın Bandırma Belediyesi çalışanlarıyla ilgili toplu sözleşmeyi  birlikte imzaladılar . Kürsüde imzalar atıldı. İşçilere verilen zamlar  bugünkü genel şartlara göre  -  Belediyenin durumuna bakılırsa - gerçekten tatmin ediciydi, alkışlar ortam falan güzeldi. Ama konuşmaların arasına sıkıştırılan 'taşeron çalışanları' konu  başlığı gelince salonda birdenbire yükselen coşkulu alkışların yerini bir süre sonra hüzün dolu burukluğa bıraktı. Çünkü o konuda yeni bir şey yoktu. Top hükümete atıldı.

Başkanlık Sistemine Kim İçin Evet, Kim için Hayır ?

Gündemimiz EVET ve HAYIR .

Evet ;  "Kuvvetler Birliği'"ni öneriyor..

Hayır  ise parlamenterizmin olmazsa olmazı " KUVVETLER AYRILIĞINI " ni savunuyor.

HAYIR'cıların  toplanma yeri CHP, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran devrimci  parti. ve Kuvvetler Ayrılığı demokrasimiz için şart diyor.

Evet 'çiler ise sadece Erdoğan  istediği için Evet'çi.  Kuvvetler ayrılığı da neymiş "birlik" olsun büyüklerimiz bilir neyin iyi olduğunu diyenler.

*

RSS - Mehmet Leventoğlu beslemesine abone olun.