Mehmet Tüm'den Veda Toplantısı

26. dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm CHP Bandırma İlçe Örgütünde yapılan basın toplantısında seçmenlerine veda etti.

24 Haziran milletvekili seçimlerinde aday gösterilmeyen CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm konuşmasında , " Yıllarca emek verdiğim, siyaset yaptığım Cumhuriyet Halk Partisinin artık milletvekili değil bir üyesi olarak çalışmalarıma devam edeceğim. Vekilliğim sürecinde, popülist değil, halka dokunan bir siyaset tarzıyla hareket ettim, beni 7 Haziran 2015 seçimlerinde önseçimden birinci sıradan seçerek beni meclise gönderip onurların en büyüğünü yaşattınız,24 Haziran seçimleri bu karanlık tek adam diktatörlüğünden kurtulmak için tarihi bir fırsat olacaktır. 24 Haziran, OHAL faşizminden, mağduriyetlerden, yoksulluktan, yolsuzluktan ve yasaklardan kurtulmak için hepimiz için bir şanstır. Bu seçimlerde cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin kazanması ile birlikte ülkemizde yeni aydınlık bir dönem başlayacaktır. Muharrem İnce’ninde bu seçimleri kazanacağına yüzde yüz inanıyorum çünkü Türkiye’de yapılan mitinglerin çoğuna katıldım.Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğim. Her zaman her yerde mağdurların ve ezilenlerin sorunlarını sahip çıktım ve parlamentoda defalarca onların sorunlarını dile getirdim. En son yargıçlara “Saray’ın değil, halkın yargıçları olun” dediğim için hakkımda yine fezleke düzenlendi. Bu fezlekeler benim onur madalyamdır. Bu fezlekelerle gurur duyuyorum. Ve Bedeli ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğim. 3 yıllık milletvekilliğim sürecinde, halkımızın hemen her sorununu Meclis gündemine taşıdım.” açıklamasında bulundu.

CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay “Parlamentodaki başarılı çalışmalarından dolayı milletvekilimiz Mehmet Tüm’e teşekkür ederim. Tüm, meclisteki çalışmaları ile Bandırma’nın gerçekten gururu oldu. Hem ulusal medyada hem de yerel medyada bireysel silahlanma karşıtı eylemleri nedeniyle yer almıştı. Yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrada partimizin bir neferi gibi bizim yanımızda büyüğümüz olarak yer alacaktır. Vekil olarak bizler onu görüyoruz dedi. CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla  Atakay keinleşen aday listelerinde Bandırma'yı temsilen bir  ismin neden  yer alamadığı konusuna açıklık getirdiği konuşmasının devamında   “Erken seçim kararı alındı. Ne yazık ki Genel Merkezimiz milletvekili listelerini oluştururken doğru yöntemler uygulamadı. Bu aşamada bizden 9 kişilik bir liste vermemizi istediler. Bandırma’dan çok donanımlı arkadaşlarımız başvuruda bulunmuşlardı. Güney Marmara adına bu arkadaşların içinden birinin adını bildirmemizin haddimiz olmadığını düşünerek Genel Merkeze isim bildirmedik. Zaman darlığı ile ön seçim yapılmadı. Bu asla bir bahane olmamalıydı. Ortaya mutlaka ön seçim için sandık konulmalıydı. Biz sadece tek bir şey istedik. Hiç değilse bir önceki seçimlerde yapılan ön seçim sonuçlarını dikkate alın dedik. Bölgesel dengelere de dikkat edelim, ön seçime de dikkat edelim. Emek ve liyakatin öne çıkarılmasını istedik ancak artık listeler yapıldı ve milletvekilli adaylarımız belli oldu. Bu saatten sonra isimler üzerinde durmak anlamsız. amacımız, milletvekili adaylarımızla omuz omuza olmak ve seçimlerden başarıyla çıkmaktır. CHP olarak hedefe kilitlenmeliyiz. Tüm enerjimizi Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı olmasına ve TBMM’de çoğunluğu kazanmamıza harcamalıyız. Bandırma olarak üzerimize düşen tüm görevi yapacağız”.şeklinde konuştu.

SERHAT OZAR