METEOROLOJİ UYARDI!!

Bölgemiz Serin ve Yağışlı Hava Kütlesinin Etkisi Altına Giriyor!..
Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) yarından itibaren (17 Mayıs 2017 – Çarşamba) Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Bu sebeple; yarın ve Perşembe günü bölge genelinin, Cuma günü ise bölgemizin güneydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.
YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!..
Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinde (Çanakkale'nin güneydoğusu, Balıkesir'in kıyıları haricinde, İzmir'in ve Manisa'nın kuzeyinde);
Perşembe günü ise İzmir'in (Merkez dahil) güneyinde, Aydın il genelinde ve Manisa'nın güney ve doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir.
RÜZGAR KUVVETLİ ESECEK!..
Rüzgarın yarın ve Perşembe günü Balıkesir'in kuzeyi ile Çanakkale il genelinde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
HAVA SICAKLIĞI AZALACAK!..
Hava sıcaklığının yarın bölge genelinde 2 ila 4°C azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği, Perşembe günü ise bölgenin güneyinde 1 ila 3 °C daha azalarak normallerin altına düşeceği, Cuma günü batıdan başlayarak, hafta sonu bölge genelinde artacağı ve tekrar normallerin üzerine çıkacağı beklenmektedir.
 
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü
Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi