Metin Ok." Ön Seçim İçin İlk İmzayı Ben Atarım"

Yerel seçim sürecine giren Bandırma'da aday adaylığı sürecinde sıcak saatler yaşanıyor. Başkan adaylarının  Genel Merkezce ve ön seçimle belirleneceği açıklamasından sonra Bandırma İlçesi için kesin olarak nasıl bir yöntem izleneceği netleşmedi. Parti içi demokrasi geleneği olarak aday belirlemede  çok adaylı ön seçim  uygulayan  Bandırma CHP İlçe Örgütünde  nasıl bir aday belirleme yöntemi uygulanacağına yönelik tahminlere yönelik tartışmalar sürerken aday adayı başvurularının da devam ettiği gözleniyor.

Aday adaylığı kesinleşen CHP Bandırma eski ilçe örgütü Başkanı ve CHP Bandırma Belediye Başkan aday adayı Metin Ok ; Bandırma sivil toplum örgütleri  ve esnaf ziyaretlerini sürdürürken vatandaşlarla  karşılıklı görüş ve düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor.

Kristal Kafe'de vatandaşlarla sohbet eden Metin Ok Başkan adayının Genel Merkezce belirleneceği duyumları alındığına yönelik kendisine sorulan soruya yanıt olarak  aday belirleme de doğru yöntemin sandığa giderek ön seçime gitmek olduğunu belirtti. Ok açıklamasında  " Bandırma'yı geleceğe taşımak için tüm projelerimle hazırım . Aday belirleme de Ön seçim olması için sandık için de ilk imzayı ben atarım doğrusu budur ancak daha öncesi seçimlerde yaşadığımız hatalar  göz ardı edilmemeli tekrarlanmamalı, bindirilmiş kıtalarla delegeler üzerine baskı yöntemleriyle oyların manipüle edilmesine  asla rıza göstermeyiz ki; doğru olan tüm üyelerin CHP nin başarısı için şeffaf biçimde, etki altında kalmadan gönüllerindeki adayı özgürce  belirlemeleridir. Sonuçta birlik beraberlik kucaklaşma  sürer böylece başarı mutlaka gelir." diye konuştu.

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU