Mısakça Camisi Neden Yandı ?

Elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangın sonrası kullanılamaz hale gelen Bandırma Mısakça Mahallesi Camiisi yangınının mevcut sisteme  kontrolsüz ilave edilen  klimaların aşırı yük çekmesinden kaynaklandığı iddia ediliyor.

BAŞKAN DURSUN MİRZA, MİSAKÇA CAMİSİNDEKİ SON DURUMU İNCELEDİ

1950'li yıllarda yapılan Misakça Camisi, gece saatlerinde meydana gelen yangının ardından kullanılamaz hale geldi. Olay yerinde incelemelerde bulunmak için Misakça’ya giden Belediye Başkanı Dursun MİRZA, durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Konu hakkında görüşlerini bildiren Belediye Başkanı Dursun MİRZA; “Öncelikle Misakça halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın can kaybına neden olmadan atlatılması sevindirici bir durum. Müftülüğümüzle koordine içinde öncelikle camimizin olası bir kazaya neden olmaması için enkazın kaldırılması gerekiyor. Fen İşleri Müdürümüz Adil Becene ile camimizi inceledik. Camimizin bu halde restore edilmesi mümkün gözükmüyor. Müftülüğümüzle iletişime geçerek yasal izinlerin bir an önce alınmasını istedik. İzinler alınır alınmaz da belediye ekiplerimiz camimizin enkazını kaldıracak.

Bandırma Belediyesi olarak üstümüze düşeni en iyi şekilde yapacağız. Yeni camimizin de elbirliği ile hızlıca yapılacağı düşüncesindeyim. Diyanetin, yardımsever vatandaşlarımızın ve belediyemizin katkılarıyla Doğa'daki Camimizde olduğu gibi Misakça'da da hızlıca yeni camimizin yapılacağına inanıyorum.. Bu konuda Bandırma Belediyesi olarak üzerimize düşen desteği sağlayacağız. Yeni Camimiz yapılana kadar geçici bir yerde ibadet edilebilmesi için Misakça halkımız yer belirlemiş. Bu yerin ibadet edilebilir bir yer haline getirilebilmesi için gereken çalışmaların yapımına hemen başlanacak. Misakça halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” Dedi.