Muradiye'de Kuzulara Çakallar Dadandı

Büyük ve küçükbaş hayvan üreticilerinin başı hem hırsızlarla hemde yabani hayvanlarla dertte.  Zaman zaman görülen hırsızlık olaylarını önlem almak için başta nöbetleşme olmak üzere kamera ve benzeri farklı önlemlerle sürülerini korumaya alan  üreticiler Yaban hayvanları avcılığında yasaklar nedeniyle domuz ve çakal popülasyonun artması sonucu yaşanan telef olaylarına çare bulamıyor.

Muradiye Mahallesinde Kuzuyu Çakal mı Domuzlar mı  kaptı?.

 Kapıdağı'nda Karadağ'da yer yer ortaya çıkan domuz sürüleri giderek daha fazla görünür hale gelirken komşu Susurluk  İlçesi Muradiye Mahallesinde de bir vatandaşın  koyun sürüsünden kuzuyu yaban domuzun kaptığı öne sürüldü.

Muradiye Köyü''nde sürü sahipleri tedirginliği yaşarken zarar gören kırsal mahalle sakinlerinden  Hayri İldam "Özellikle gözüm gibi baktığım kuzumu domuzların kaçırıp yediğini düşünüyorum izlerinden belirgin olarak belli oluyor. Sürülerimize dadanan hırsızlardan sonra yabani hayvanlarında zarar vermesini beklemiyordum  bunu ilk  defa bu yıl yaşadık yetkililerrde yardım bekliyoruz domuzlara önlem alınsın yoksa sürülerimize çok zarar verecekler." dedi.

BANDIRMA GERÇEK - -13-08-2019 -HAYRETTİN İLDAM