Mustafa Sarıgül Aday Adaylığını Açıkladı

CHP 'de Deniz Baykal'la genel başkanlık yarışını kongrede yapılan entrikalarla kaybettikten sonra politikaya ara veren İstanbul Şişli İlçesinin efsane Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül  aday adaylığını açıklayarak yeniden siyasete döndüğünü açıkladı.

Mustafa Sarıgül, Şişli Kent Konseyince  düzenlenen ve  salonu dolduran destekçilerinin sevgi gösterileriyle karşıladığı  toplantıda yaptığı konuşmada,  “Yeni Şişli için güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni Şişli için heyecanlı, enerji dolu çıkıyoruz. Bazılarının da gitme vakti geldi” dedi.

Toplantının ardından çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün de yeniden aday olacağını açıklamasıyla ilgili bir soruya yanıt verdi. Sarıgül, “Kendisine başarılar diliyorum. O takdir, Şişli halkının ve genel merkezindir. Ben, Şişli halkının en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Zaten meydanlar, o kararı en iyi şekilde söylüyor. Kararı ben ya da bir başka aday adayı veremez, onu tamamen Şişlili yurttaşlarım verir. Doğru karar vereceklerine, Şişli’nin ışığını yeniden yakacaklarına, yerel yönetimlerde Şişli modelinin tekrar şahlanacağına inanıyorum " dedi. Vatandaşların 4 yıldır mutsuz olduğunu ve daha önceki hizmetleri özlediklerini belirten Sarıgül, "Merak etmeyin, özlem bitiyor, Şişli yeniden şahlanacak ve örnek ilçe olacak" şeklinde konuştu.

CHP’nin Şişli Belediye Başkan adayının  ne zaman açıklanacağına dair bir soruya ise Sarıgül, “Muhtemelen Kasım ayının ortalarına doğru Türkiye’deki bütün adayların açıklanacağına inanıyorum. Adayların bir an önce açıklanması lazım. Adaylar bir an önce projelerini anlatsınlar, yurttaşlarımızla buluşsunlar. Artık İstanbul’un ilçeleri çok büyük. İlçeleri dolaşmak iki, üç aya sığmaz. Mümkün olan en kısa muhalefet partilerinin tamamı adaylarını açıklamalıdır” şeklinde yanıt verdi

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU