Mustafakemalpaşa Belediyesi 135 yaşında

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kuruluşunun 135. yılı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı. 

Türkiye'nin ilk taşra belediyelerinin başında gelen Mustafakemalpaşa Belediyesi, kuruluşunun yıl dönümünü kutladı.  
Mustafakemalpaşa Belediyesi önünden başlayarak Cumhurluk Alanı’na kadar devam eden yürüyüşe; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak, Enver Erdoğan ve Mustafa Eren, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ile birlikte belediye personeli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun yapıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 135 yıldır yapılan hizmetleri daha da ileriye götürmek, taçlandırmak ve Mustafakemalpaşa’nın özlemlerini gerçekleştirmek için görev başında olduklarını söyledi. 

'Birlik içinde geleceğe'

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin bir buçuk asra dayanan kurumsal gücüyle 100 bin insana hizmet vermenin onur, gurur ve sorumluluğunu taşıdığını belirten Başkan Kurtulan konuşmasında şunları söyledi; " 15 Temmuz 2016 tarihinde bu ülkeye kast etmek isteyen kökü dışarıda olan bir komitenin milli iradeyi yıkmaya dönük haince girişimine karşı ilk günden itibaren meydanları dolduran, hakkı olan hürriyeti koruyan Mustafakemalpaşalılara hizmet etmekten onur duyuyoruz. Mustafakemalpaşa, Cumhuriyet’in 100. yılı yaklaşırken hak ettiği güzelliklere her alanda birlik ve beraberlik içinde çalışarak kavuşacaktır. 

 

Sahip olduğumuz en büyük miras bize bırakılan büyük kültür hazinesidir. 135 yılın anıları, çalışmaları vatandaşımızın hafızasındadır. 153 yıldır yapılan güzellikleri geleceğe taşımak da bizim görevimizdir.  Bu yolda hizmet eden tüm belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.  Halkımızın bize verdiği sorumluluğu bugünde güçlü bir şekilde taşıyarak geleceğe ilerleyeceğiz. 'Türk milletine yakışan en güzel idare şekli Cumhuriyet'tir' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için demokrasimize uzanan kirli ellere engel olarak milletin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu millet olma bilinci içerisinde birbiriyle kenetlenmiş insanların yapacağı hizmetler için hiç bir engel yoktur. Bu kurumda görev yapan ama şuanda aramızda olmayan bütün belediye çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, emekliye ayrılmış personelimize de esenlikler dilerken, personelimize de görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum."