Mustafakemalpaşa'lı Genç güreşçiler Türkiye Şampiyonası'nda

 

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan Belediye Spor Güreş Takımı'nın başarılı sporcularını kutladı.

2-3 Nisan 2016 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen 11-13 Yaş Türkiye Grekoromen Grup Şampiyonası'ndan başarıyla dönerek Türkiye Güreş Şampiyonası'na katılma hakkı kazanan Belediye Spor'lu güreşçiler Hüseyin Zulan ve Baran Aslan, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Belediye Spor Koordinatörü Atilla Taşören ve Güreş Antrenörü Enes Kaya'nın da katıldığı ziyarette genç güreşçilerin başarısını kutladı.

'Spora desteğimiz sürecek'

450 sporcunun katıldığı müsabakalardan dereceyle ayrılarak sıkletlerinde ilk sekize giren sporcuların önemli bir başarıya imza attıklarını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan; " Belediye Spor’un en büyük amacı gençleri spora teşvik etmek, ulusal ve uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştirmektir. Geçmiş dönemde bunun güzel örneklerini birlikte yaşadık. Belediye Spor'dan yetişen sporcularımızla her zaman gurur duyuyoruz. Güreş gibi ata sporumuz olan bir dalda gençlerimizin kazandığı başarılar da ayrıca mutluluk vericidir. Mustafakemalpaşa'yı başarıyla temsil eden sporcularımızı yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Belediye Spor’un tüm branşlarında mücadele eden çocuklarımız, Mustafakemalpaşa’nın adını duyurmaya devam edecektir. Onlara desteğimiz hep sürecek” dedi.

Belediye Spor'lu güreşçilerden 26 kg da Hüseyin Zulan ve 53 kg da Baran Aslan, 6-8 Mayıs tarihlerinde Gebze'de yapılacak Türkiye Güreş Şampiyonası'nda mindere çıkacak.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL