Necmi Sert " Tarım ve Hayvancılığı Bitiren İktidara..."

31 Mart Yerel seçimleri sürecinde Millet İttifakı seçim çalışmalarına eşlik eden İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert Doğruca mahalle sakinlerine konuştu..

Doğruca Mahallesinin değerli sakinleri hepinize iyi akşamlar diyerek sözlerine başlayan Sert  konuşmasının devamında tarım ve hayvancılığı bitiren iktidar politikalarına karşı çözüm için yerel seçimlerde sarı kart göstermesini istedi.

" Ben Bereketli köyündenim. Malümünuz Türkiye de iki ittifak oluştu. Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı.Genel seçimlerden önce oluşan İttifaklar devam ediyor ve şimdi sizlerin oylarını istiyoruz. Millet İttifakına oy verin veya vermeyin hepiniz muteber insansınız hiç biriniz zillet ve illet değilsiniz .Cumhuriyet tarihinin belki de en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde toplumun yarısını hedef alarak siz zilletsiniz siz illetsiniz diyerek dışlamak kötülemek olur mu? Biz bu bölücü anlayışa karşıyız. Millet İttifakı Belediye Başkan adayımız Tolga Tosun, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız İsmail OK beyefendidir. Balıkesir çok büyük bir coğrafya bir taraftan körfeze bir taraftan Marmara denizine bir taraftan dağlara dayanmış büyük  bir vilayet. İsmail Ok beyefendinin kırsal mahalleler ile ilgili çok güzel projeleri var. Ben köy çocuğuyum köylerin sorunlarını iyi bilirim. Arkadaşlar tarım bitti mi? Bitti. Hayvancılık bitti mi? Bitti. Emeğinizin karşılığını alabiliyormusunuz? İster besi ister süt, bitti. Süt piyasasını  3- 4 Mandıracı belirliyor. Keşke köy tüzel kişiliğimiz devam etseydı. Dolayısıyla eğer İsmail Ok vekilim desteğinizle seçilirse öncelikle süt entegre tesisleri kurulacak. Tarım ve hayvancılıkla ilgili çok güzel projeleri var. Sevgili hemşehrilerim Bandırma'da altı ok Balıkesir'de İsmail Ok Martın sonu bahar diyorum. Mevsim olarak ta Siyaseten de bahar olacak inşallah eğer bu mevcut iktidara bir sarı kart gösterirsek. Kırmızı kartı genel seçimlerde göstereceğiz. Balıkesir iyi olacak Bandırma iyi olacak Türkiye İyi olacak" 

BANDIRMA GERÇEK - 18-03-2019 MEHMET LEVENTOĞLU