Numan Kurtulmuş Balıkesir'de 5 Temel Kriteri Anlattı

Balıkesir’de partisinin genişletilmiş danışma meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, belediye başkan adaylarında aranan özelliklerle ilgili “Mütevazi, adil, ehliyet sahibi, liyakat sahibi ve millete sadakat sahibi insanlardan adaylarınızı seçeceksiniz. Belediye başkan adaylarınızı, meclis üyesi adaylarınızı tüm Balıkesir parmak ile gösterecek” dedi.

“Bu seçim bizim açımızdan o kadar önemli seçim ki artık şunu tanıyoruz, bunu tanıdık, bu ahbabımız, bu hısımımız yok. Her bir adayı, meclis üyesi dahil partiyi taşıyacak, partiyi yukarıya çıkaracak kabiliyette, birikimde, beceride, karakterde, şahsiyette olması lazım. Dolayısıyla bütün çalışmalar yapılacak. Teşkilatlarımızın görüşleri alınacak, kamuoyunun beklentileri tespit edilecek. Ortaya aday adayları çıkmış değil, onlar ortaya çıkacak. Saydığım beş temel kriter bu aday adaylarının bir kısmına uyacak, bir kısmına uymayacak.”

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde nabız yoklamak için Balıkesir’e geldi. Dün sabah basın mensuplarıyla yaptığı toplantının ardından sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla da buluşan Numan Kurtuluş yerel seçimlerde Türkiye’nin tümünde aday çıkaracaklarını söyledi.

AK Parti olarak belediye başkanı ve meclis üyeliklerinin belirlenmesi konusunda beş kriterlerinin olduğunu söyleyen Genel Başkan Vekili Numan Kurtuluş, bu özellikleri taşıyan adaylarla seçime gireceklerini ifade etti. MHP ile ittifak konusunda da açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, partinin karar organlarının vereceği kararla ittifakın oluşabileceğini kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş basın toplantısında ilk olarak Türkiye’de her seçim bölgesinde aday çıkaracaklarını söyleyerek şunları kaydetti:“Milli mücadelemizin kahraman şehirlerinden Balıkesir’de bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bilindiği gibi Türkiye bir yerel seçim sürecine doğru gidiyor. Artık AK Parti olarak Türkiye’nin her yerinde bizler de her hafta bir şehire uğrayarak bu seçim çalışmalarını hızlandırmış olacağız. Ümit ediyorum ki en kısa süre içerisinde ortaya koyacağımız adaylarımızla birlikte de sahada fevkalade başarılı bir seçim çalışmasını yürüteceğiz.”