OKUL , HASTANE ve OTOBÜS ÜÇLEMESİ !

 

    Öğrencisi olduğum Bandırma On Yedi Eylül üniversitesinin ulaşımı açısından gözlemlediğim büyük bir sıkıntıyı söylemeden edemeyeceğim . Saygı değer büyüklerim , arkadaşlarım , hocalarım ve değerli Siyasi Büyüklerimiz …

     Bildiğiniz üzere okul ve hastane otobüslerimiz aynı duraktan kalkarak aynı güzergahta hareket etmektelerdir . 10 numaralı hatlar bu güzergahlarda hizmet vermekte olup , genellikle öğrenci ve hasta vatandaşlarımızı taşıyorlar. Okul ve hastane mevkilerinin merkeze olan uzaklıklarından dolayı , öğrenci ve hasta vatandaşlarımız ulaşımlarını , toplu taşıma araçları ile sağlıyorlar . Otobüslerimizin yarısından fazlasının küçük olmasından dolayı ciddi bir şekilde sıkışıklık ve yakın temaslar da meydana çıkıyor . Gözlemlediğim sıkıntı ve başıma da bir çok kez gelen hadise ise , hasta vatandaşlarımızla aynı havayı soluduğumuzda , bulaşıcı hastalıklar diye tabir ettiğimiz , grip nezle tarzda hastalıkların , bizlere yani öğrencilere bulaşarak hasta olmamızdır . Özellikle vize ve final haftalarında bu tarz hastalıklara yakalanmamız , bizlerin ders çalışmalarını ve performanslarımızın düşmesine sebep olmaktadır. 

    Balıkesir Bandırma ilçemizde bulunan , Sayın Milletvekillerimizin ve Bandırma Belediye Başkanı Sayın Dursun Mirzanın bizlere destek vermelerini , sesimizi duyurmamızda bizlere megafon olmalarını , yarının gelecekleri olan bizlerin eğitim ve öğretim hayatlarını daha sağlıklı , daha güçlü tamamlayabilmemiz için çalışmalar yapılmalarını canı gönülden talep ediyoruz.   

    İlçe ulaşımı olarak bağlı olduğumuz , Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş ine ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur ‘ a şikayetlerimize kulak vermesini ve gerekli çalışmaların başlatılarak , mağduriyetlerimizin giderilmesini istiyoruz . 

    ÖZELLİKLE FARKLI RENKLERDE YAZDIĞIM BU ALANDA , YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMEDİĞİM İÇİN AÇIKLIYORUM , HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALARIMIZA , YAŞLILARIMIZIN ULAŞIMINI ve RAHATLIKLARININ KISITLANMASINI İSTEMİYORUZ ! 

ALİ CEM ERSOY