Okullarda Sportif Yetenekler Taranacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ortaklaşa düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Edremit ilçemizde başladı.
    İlçe Spor salonuNDA antrenörler eşliğinde başlayan taramaya, bugün itibariyle 189 öğrenci katıldı. 06-12 Kasım tarihleri arasında Edremit ilçemizde devam edecek projede 1713 öğrencinin taramadan geçmesi planlanıyor.
    Yetenekli öğrencilere sporu sevdirerek, iyi ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesi amaçlanan proje sonunda başarılı olan çocuklarımız, yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda farklı spor branşlarına yönlendirileceklerdir.
Öte yandan Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu başkanlığında yapılan toplantıya, Gençlik ve Spor Şube ve İlçe Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü komite üyeleri katıldı. Okul sporları kapsamında Körfez, Merkez ve Marmara gruplarında çeşitli branşlarda bölge birinciliği, bölge birinciliklerinde yapılacak ödül törenleri, kış dönemi okul spor faaliyetleri, yeni eğitim-öğretim yılı branş, yaş, kategori ve bilgilendirmesi, ilçe spor şenlikleri, geleneksel çocuk oyunları ve Türkiye Sportif yetenek taramaları ile ilgili gündem konuları görüşüldü.
    Gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin önemine değinen İl Müdürü Arıcıoğlu, "Yeni Eğitim-Öğretim yılında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak çocuklarımızın ve gençlerimizin düzenli fiziksel aktivite alışkınlığına özendirilmesini istiyoruz. Okul sporları kapsamında spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakaların düzenlenmesi, bölge birinciliği gibi yarışmalarla teşvik edilmeleri, yeni bireylerin spora kazandırılması ile ilimizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasını da amaçlıyoruz" dedi.
    Sezonun değerlendirilmesi ve yeni sezonun planlanmasının ardından toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

BANDIRMA GERÇEK - AYRINTILAR http://balikesir.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/145159/okul-sporlari-planla...