Önce Kedimi kurtarmam lazım

Bir fotoğraf Türkiye'yi ağlattı. Sobayı tutuşturmak için kullandığı benzin yüzünden evi yanan Ali Meşe " Önce kedimi kurtarmam lazımdı" deyince sosyal medyada fenomen oldu.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 83 yaşındaki Ali Meşe, evindeki sobayı benzin kullanarak tutuşturmaya çalıştı. Alevler bir anda evi sardı. Yaşlı adam, apar topar dışarı çıkarak yangından kurtuldu. İtfaiye ekipleri de yangına müdahale etti.Ancak yaşlı adamın evi kullanılamaz hale geldi. Haberin sosyal medyada paylaşılmasından sonra birlikte yaşadığı kedisiyle ilgili duygularını paylaşınca  Ali Meşe'ye destek mesajları yağdı. Mudurlu Kaymakamlığı tarafından yapımına 3 ay önce başlanan  eve taşınmasına bir hafta kala  meydana gelen yangın nedeniyle mağdur olan Ali Meşe ve oğlu yeni evlerine  taşınması için destek verildi.  Mudurnu Kaymakamı Efecan Şahin ve  Mudurnu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Soygür , Vakıf  Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Engin Erol  Evde yapılan tamamlama çalışmalarını yerinde inceleyip, çalışanlardan bilgi aldılar.

Mudurnu ORDULAR Köyünde  evi yanan Ali Meşe' nin  yanan evinde incelemelerde bulunan heyet yeni yapılan Evin eksik işlerinin tamamlanması için gece gündüz çalışmaların yapılarak  18 Ocak 2018  Pazartesi günü evin tüm ihtiyaçlarının giderilip oturulabilir hale getirilecek.

MUDURNU HABER sitesinin haberine göre Yangın sonrasında Cumhurbaşkanlığı Danışmanı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı  Ali Meşe ile ilgili gerekli çalışmayı başlatarak öncelikle tedavisi için bakıma alınırken  kedisine oğlu bakıyor.  Mudurnu Kaymakamlığı, Mudurnu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kızılay gibi kurumların yanısıra  Ülke genelinden bir çok kişi  Telefon ile Mudurnu Kaymakamlığını arayıp Ali MEŞE ile ilgili bilgi aldıktan sonra Maddi yardım etme talebinde bulundu.

Mudurnu Kaymakamlığının Ali Meşe'ye yaşam desteği vereceği dile getirildi.

BANDIRMA GERÇEK- HAYRETTİN İLDAM  haber ve fotoğraflar . http://www.mudurnuhaber.com/ali-mese-yeni-evine-tasiniyor