Op. Dr. Alpaslan Fedayi Çalta Yılın Doktoru Oldu

Bandırma Devlet Hastanesinde safra yolları, karaciğer ve pankreas hastalıklarının tedavisinde ERCP yöntemini kullanarak başarılı operasyonları ile dikkat çeken Op. Dr. Alpaslan Fedayi Çalta Balıkesir'de Yılın Doktoru ödülüne layık görüldü.

Bandırma Devlet HastanesiGenel Cerrahi bölümünde  ; ERCP safra kanalı ve pankreas kanalı hastalıkları, endoskopi-kolonoskopi, mide ve bağırsak kanamaları tedavisi, bağırsak polip tedavisi, siroz hastalarında asit boşaltma tedavisi, endoskopik beslenme tüpü yerleştirilmesi (PEG), mide ve yemek borusu darlıklarına balon tedavisi , siroz, iltihabi bağırsak hastalıkları, mide ve bağırsak ülserleri, yemek borusu hastalıkları ve pankreas hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavi sürecinde ki performansıyla dikkatleri çeken  Op. Dr. Alpaslan Fedayi 'nin Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Karpuz'nın düzenlediği basın toplantısıyla Balıkesir'de yılın doktoru ünvanını kazandığı açıklandı.

Ankara'da düzenlenecek törende ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan alacağı açıklanan Op. Dr. Alpaslan Fedayi Çalta Bandırma'da 5 yıla yakın süreden beri  hizmet vermekte.

BANDIRMA GERÇEK 19-03-2019  HAYRETİN İLDAM