Ramazan'ın ilk İftar Sofrasını Mehmet Tüm Kurdu

Bandırma Belediyesi tarafından Ramazan Aylarında kurulan İftar Sofrası bu yılda Cumhuriyet Meydanında Bandırma Ortaokulu önünde kurularak halkımıza hizmet verdi. Ramazan Ayının ilk gününde tutulan oruçlar hep birlikte açılırken ilk günün iftar Sofrası CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün desteğiyle gerçekleştirildi..

Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ilk iftarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediyesi tarafından kurulan iftar sofralarıyla halkımızın birlik ve beraberlik duyguları içeresinde Ramazan Ayını yaşaması amaçladıklarını söyledi. Kutsal Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşların destekleriyle gerçek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza sıcak yemek ve erzak yardımlarının da sürdüğünü söyledi.

Başkan Mirza: “Ramazan ayı boyunca halkımızın birlik ve dayanışma içerisinde oruçlarını açabilmeleri düşüncesiyle her yıl olduğu gibi bu yılda iftar soframızı Bandırma Ortaokulu önünde hazır hale getirdik. Bu yılda iftar yemeğimizi Belediyemiz adına hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle veriyoruz. Bu yılki ilk İftarımıza CHP Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Mehmet Tüm destek verdi. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. İftarlarını burada açmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.  Bu yemeklerimizi gördüğünüz gibi hayırsever vatandaşlarımız ve firmalarımız aracılığıyla Bandırma halkına ulaştırıyoruz. Aynı şekilde her akşam en az 1200 kişiye iftar yemeklerini vermeye devam edeceğiz. Ayrıca yeni mahallemiz Edincik’te de yaklaşık 300 kişiyi iftar yemeği hizmetimizle buluşturuyoruz. Bu çalışmalarımız Aksakal Mahallemizde de gerçekleşecek. Bunun yanında erzak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün ekipleri bu yardımlara her gün devam edecekler. Bu yardımlara destek vermek isteyen vatandaşlarımız varsa Bandırma Belediyesine müracaat edebilirler. Bu yardımlarla gerçek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını karşılasın. Buradan bir kez daha Ramazan ayının Bandırma halkına, İslam Alemine hayırlar getirmesi dileklerimle herkesin Ramazan Ayını kutluyorum” dedi.