Sadettin Saran: Maçlara çıkmama kararını destekliyorum

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Sadettin Saran, saldırı olayı aydınlanana kadar maçlara çıkmayacaklarını açıklayan Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun bu kararına destek verdi.
Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun  futbol takımı otobüsüne yapılan saldırı aydınlanana kadar maçlara çıkmayacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Birçok kulübün karşı çıktığı bu karara sarı lacivertli kulübün eski yöneticilerinden Sadettin Saran tam destek verdi. Konu ile ilgili olarak Radyospor'a açıklamalarda bulunan Saran, şunları söyledi:

"TETİKÇİYİ DESTEKLEYEN ZİHNİYET DE YOK EDİLMELİ"
“Yönetimimizin olay aydınlanana kadar maçlara çıkmama kararını destekliyorum. Bu durum başka bir şeye benzemiyor. Orada Fenerbahçe camiasının canına kast edildi. Orada günahsız sporcularımız, çalışanlarımız var. Onların aileleri, çocukları var. O otobüste hepimiz olabilirdik. Tetiği çekenlerin bulunup cezalandırılması kadar onu destekleyen zihniyetin de yok edilmesi şart. Yoksa spor diye birşey kalmayacak.

"MADDİ MANEVİ KULÜBÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ"
Camia olarak bu duruşu göstermek zorundayız. Bu sadece Fenerbahçe için değil Türk sporu için gerekli. Fenerbahçe tüm dinamikleriyle kenetlenmeli ve kararlılıkla bu olayın üzerine gitmeli. Maddi manevi kulübümüzün arkasındayız.”