Serkan Sarı "Aziz şehitlerimizi son yolculuklarına uğurlarken İçişleri bakanı Soylu'dan izin alacak değiliz."

İçişleri Bakanı Soylu bugün Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin demiş.

Kuvayi Milliye şehri Balıkesir'den, cumhuriyet'in kurucu ve koruyucu partisi olan CHP' nin İl başkanı olarak sesleniyorum;

Vatanı milleti için mücadele eden CHP İl başkanlarını hiçbir güç aziz şehitlerimizi son yolculuğuna uğurlamaktan engel olamaz. Bizler protokolde olmayı değil şehidimizin ailesinin ve milletimizin yanında olmayı tercih ederiz.

Asıl şehit cenazelerine alınmayacak olanlar;

Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de hain terörist başları ile aynı masada oturanlardır.
Habur'da halaylar ile ülkemize teröristleri dolduranlar dır.
Terörist başını sayın diyerek anlatanlardır.
Kongrelerinde Barzani ile halay çekenlerdir.
Resmi kurumların tabelalarından T.C. yazılaraını sökmeye çalışanlardır.
Okullarımızda andımızı okumayı yasaklayanlardır.

Görüyoruz ki ülkemizde güvenliği sağlamaktan sorumlu olan içişleri bakanı ülkemizde kaos yaratmaya çalışıyor. şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmeye çalışıyor. Seçim sonrasında halkımızı kucaklayacak ve huzur sağlayacak olanlar bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.

İçişleri bakanı Soylu şehit cenazelerindeki protokol düzeni ile uğraşacağına mehmetçiklerimizin can güveliği ile uğraşmalıdır. Bundan sonra şehit gelmeyecek demek için mücadele etmelidir. Bizler ana kuzusu yavrularımızın sağsalim evlerine dönmeleri için mücadele edelim.

Aziz şehitlerimizi son yolculuklarına uğurlarken İçişleri bakanı Soylu'dan izin alacak değiliz.