TATLITOP'da Renkli Final

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin organizasyonuyla düzenlenen 24. TATLITOP Basketbol Şöleni'nde şampiyonlar belirlendi. 
Türkiye’nin en önemli açık hava basketbol organizasyonları arasında bulunan turnuva, nefes kesen final karşılaşmaları ile tamamlandı. 
29 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında tek pota altında oynanan turnuvaya 62 takımda 248 sporcu katıldı.
Mücadele ve eğlencenin bir arada yaşandığı TATLITOP da kategorilerinde dereceye giren takımlara kupaları törenle verildi. 
Sırmalar Spor Tesisleri'nde büyük heyecana sahne olan final maçlarının ardından turnuvada; 
Süper Minik Kızlar'da Pandalar, Süper Minik Erkekler'de Kupa Talibi, Minik Kızlar'da Masal, Minik Erkekler'de Potanın Kralları, Küçük Kızlar'da Potanın Kraliçeleri, 
Küçük Erkekler'de Çılgın Patatesçiler, Yıldız Kızlar'da Biz Olalım, Yıldız Erkekler'de Fareli Köyün Caveliers, Büyük Erkekler'de ise BMS şampiyonluğu kazandı.
Turnuvanın ‘En Centilmen Takım’ı Son Durak olurken ‘3 Sayı Atış Şampiyonluğu’nu ise Selen Göktaş kazandı.

'Basketbol daha çok insana ulaşacak'

TATLITOP Şöleni'nin final gecesine katılarak takımlara kupalarını veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, basketbolun sevdirilmesi, çocuklara spor sevgisi ve mücadele azminin aşılanmasını hedeflediklerini söyledi. 
Başkan Kurtulan; " Katılımın tamamen ücretsiz olduğu 24. TATLITOP Şöleni'ne 250 sporcumuz katıldı. 110 çocuğumuzda turnuvada ilk kez yer aldı. Bu tablo önümüzdeki yıllar adına herkese umut vermiştir. Dünyadaki birçok sokak basketbolu şenliğinden daha köklü olan TATLITOP’u gerçek bir marka olarak hak ettiği seviyeye çıkarmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda ilk planda TBF 3X3 takvimine girmek için girişimlerimizi başlattık.
24 yıldır geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştiren, yeni nesillere ilham veren TATLITOP, önümüzdeki yıllarda da daha geniş katılımlarla devam edecek. Turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm takımları kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum " dedi.