THK Bandırma Şubesi'nden Ödüllü Havacılığa Teşvik Yarışması

Bandırma  Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler  Bengi Projesi çerçevesinde  10 bin öğrencinin katılım sağlayacağı Kâğıt Model Uçak Yarışması düzenledi.

Öğrenciler ve gençlere yönelik havacılığa  duyarlılığı arttırma amacıyla THK Bandırma Şubesi, Bandırma’da ilk ve ortaokul öğrencilerinin kat6ıldığı ödüllü  kâğıt model uçak yarışması düzenledi. 

Yarışmanın aynı zamanda çocukların araştırma ve el becerilerini geliştirmek, birlikte vakit geçirme alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlendiğini belirten THK Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, “Havacılık adına güzel bir proje olacak. 3 aydan beri yarışmanın hazırlıkları devam ediyor. İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizin katılacağı bu yarışma BENGİ projesine dâhil edildi. Süreç içinde, okulları ziyaret ederek devam eden yarışmaları yakından takip ettik. Öğrencilerin yarışmaya yoğun ilgi gösterdiğini gördük ve bu ilgi bizi çok mutlu etti. Okullarda düzenlenen yarışmalar sonucu kendi kategorilerinde birinci olan öğrenciler 24 Nisan günü finallerde yer alacaklar. Finallere katılacak öğrencilerimizin tamamına günün anısına tişört ve model uçak kiti hediye edeceğiz. Yaklaşık 60 öğrenci finallerde yarışacak. Kendi kategorilerinde birinci olan öğrencilere 1 çeyrek altın, ikinci olan öğrencilere 1 gram altın ve üçüncü olan öğrencilerimize de yarım gram altın hediye edeceğiz” ifadesinde bulundu. 

BANDIRMA GERÇEK - HABER MERKEZİ - 12-04-2019