TKP Bandırma " Ulaşım Zamları Geri Alınsın"

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi "UKOME' tarafından bir süre önce tüm Balıkesir ili kapsamında yapılan zamlara karşı Türkiye Komunist Parti Bandırma İlçe Örgütünce basın bildirisi yayınladı.

TKP BANDIRMA BASIN BİLDİRİSİ

TOPLU TAŞIMA ZAMMI GERİ ALINSIN!

Emeğiyle geçinen değerli Bandırma halkı,

Asgari ücretle çalışan hemşerilerimiz,

Aylardır işsiz olan kardeşlerimiz,

Öğrenci değil de müşteri olarak görülen üniversiteli arkadaşlarımız,

Bandırma’yı ziyarete gelen misafirlerimiz,

Kentimizde ‘‘27.06.2019 Tarih ve 147 Sayılı UKOME Kararına istinaden yolcu ücret tarifelerine 01.07.2019 tarihinden itibaren’’ ZAM yapılmıştır!

Bugünden sonra okuluna gidecek öğrenciden 2 Lira, işine gidecek emekçiden 3 Lira indi bindi ücreti alınacaktır!

Bandırma’da yaşayan on binlerce işçinin öğrencinin cebine, Bandırmalıların cebine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi bir kez daha göz koymuştur. Maaşlarımızın eridiği, bursların ve harçlıklarımızın yetmediği, işsizliğin arttığı bu dönemde yapılan ulaşım zammını ahlaksızca buluyoruz.

Bizi soyanları, cebimizdeki üç kuruşta bile gözü olan AKPli Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ‘ı, şirketlerin zam talebini karara bağlayan diğer yöneticileri ve ulaşım zammına sessiz kalan Bandırma Belediyesini uyarıyoruz; krizin faturasını halka kesmekten vazgeçin!

Ulaşım hizmeti kamusal bir hizmettir, ücretsiz ve nitelikli olmalıdır ve bu mümkündür. Zaten ücretsiz bir kamu hizmeti olarak sunulması gereken bu hak şimdi yeni bir zamla emekçiler için iyice ağır bir yük haline gelmektedir. Oysa belediyeler halka hizmet etmek için vardır, halkı soymak için değil.

Bu nedenle biz aşağıda imzası olanlar ücretsiz ve nitelikli bir kamu hizmeti olarak sunulması gereken toplu taşıma ücretine yapılan zamları kabul etmiyor ve geri alınmasını talep ediyoruz.

Türkiye Komünist Partisi Bandırma İlçe Örgütü

BANDIRMA GERÇEK - 06-07-2019 -