TKP ve EMEP Bandirma İlçe Örgütlerinden Anma Etkinliği

TKP ve EMEP Bandırma İlçe Örgütleri tarafından anma etkinliği gerçekleştirildi.

Deniz Gezmiş ,Yusuf Aslan,Hüseyin İnan'ın idam edilişinin 46. Yıldönümü anma etkinliği çeşitli sendikalar, siyasi partililer ve halkın yoğun katılımı ile Bandırma Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi.

 TKP ve EMEP ortak  basın açıklamasında ; “Deniz, Yusuf, Hüseyin idam edilmesinin 46 yıl sonra üç devrimci genci anmak, gençlik mücadelesinin önünü açanlara saygı göstermenin çok ötesinde anlamlar taşıyor. Denizler bugün aramızda değil. Fakat onları idam eden gerici düşünceye karşı Türkiye Gençliği mücadelesine devam ediyor “Uluslararası tekeller, NATO üslerinin, füzelerinin, yabancı askerlerin emperyalizmin uşağı siyasetçilerin gölgesinde bağımsızlığın mümkün olmadığını savunmaktır. 6 Mayıs köhnemiş alandan kurtulma, yeni bir ülke kurma iradesidir. Siyasetin kapıları halka ve emekçilere kapatılmaya çalışılırken, sömürücünün yerlisine ve yabancısına karşı Denizlerin mücadelesini yükseltmek bir tercih değil zorunluluktur” ifadeleri kullanıldı.

Basin açıklamasının ardından şiirler okundu. Etkinliğin devamında bir yürüyüş gerçekleştirildi ve Bandırma sahilinde denize karanfil bırakıldı .

BANDIRMA GERÇEK - A.Y.