Vatan Partisi "ABD Türkiye'de iç savaş istiyor"

ABD TÜRKİYE’DE İÇ SAVAŞ TEZGAHLIYOR

               Suruç ilçemizde kahpece patlatılan bomba sonucu hayatını kaybeden genlerimizin ailelerine, dostlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz

                Türkiye ne zaman  ABD  planlarına itiraz etse  ülkemizin dört bir yanında bombalar patlıyor,  onlarca insanımız ölüyor.  Geçtiğimiz günlerde ABD’den üst düzey 40 yönetici Türkiye’ye gelmişti ve  çok önemli taleplerde bulunmuştu. Türkiye bu taleplere direnmeye başlayınca hemen ardından Suruç’ta    bomba patlatıldı, onlarca insanımız katledildi.  Bombaları patlatanlar kim olursa olsun,  attıran asıl merkez ABD ve İsrail’dir.

IŞİD; bir CIA-MOSSAD-MI6  örgütüdür. ABD’nin amacı; Irak, Suriye, Türkiye topraklarında “Kürdistan” adı altında 2. bir İsrail Devleti kurmaktır. IŞİD işte bu  planın örtüsüdür,  Tavşana kaç, tazıya tut dedirterek, ABD himayesinde bölgemizde etnik ve  mezhepsel  devletler kurmaktır

PKK ve IŞİD’i Türkiye’nin ve bölgemizin başına bela eden BOP eşbaşkanı  Tayyip Erdoğan’dır,  AKP iktidarı ve Meclisteki yandaş muhalefettir. AKP iktidarı Suriye’ye terör ihraç etti, teröristleri eğitti.   Fırtına ekmişti  şimdi tsunami biçiyor.

Obama’nın “kara  gücümüz” dediği PKK,  ABD’nin dayattığı taleplerin kabul edilmesi için Türkiye’yi savaş alanına çevirmeye başladı.

                Ülkemizde bombalar patlattıran  ABD,  Türkiye’den şu taleplerde bulunuyor:

 TSK dahil herkesi Suriye’de PYD’nin, Türkiye’de PKK’nın yanında saf tutturmak.

ABD’nin istediği, HDP destekli AKP-CHP  koalisyonunun kurulması.  Bu koalisyonun bir numaralı gündemi “Açılımı” devam ettirmek.

Obama’nın  “Kara Ordumuz” dediği, “IŞİD’e karşı aslanlar gibi savaşan kahramanlar”  payesi verdiği, PKK/PYD’yi yasallaştırmak.

Türkiye’nin “ABD koridoru”nu  önleme kararlılığını bozmak. İncirlik ve Batman  üssü ile   İskenderun limanı başta olmak üzere ABD’nin talep ettiği üs ve limanları, ABD’nin yanı sıra  koalisyon güçlerinin kullanımına açmak.

IŞİD’in Türkiye’deki  terör eylemlerinin devam edeceği propagandasına paralel, PKK’da eylemlerini artırdı. PKK yöneticileri bu kez doğrudan silahlanma çağrısı yaptı.

Gençlerimizin katledilmesinden sonra basında yürütülen kampanyaya bakınız,  kanlı Kürt Koridoru  için yürütülen faaliyet, birden “Oyuncak götürme ve çocuk parkı yapma faaliyetine”  dönüştürüldü. Kobani dedikleri Aynel Arap’da, bırakın çocukları sivillerin bile olmadığını  PKK ve ABD yanlısı yayın yapanlar  bilmiyor mu?

Türkiye’de onlarca bebeyi öldüren, yüzlerce okul yakan, binlerce çocuğu dağa kaçıran, Mehmetçiği, polisimizi  şehit eden PKK terörü, vatandaşın gözünde “oyuncak götüren, çocuk parkı  ve hatıra ormanı yapan” bir harekete dönüştürülüyor.  PKK terörü HDP üzerinden kuzu postuna sarmalanıyor, yasallaştırılıyor. Aslında yasallaştırılan terör eylemleridir. Türkiye’yi bölmek, artık “çocuklara  oyuncak vermek” gibi  masum bir eylem haline getirilmektedir. Türkiye halkına, celladını sevdiren bir kampanya yürütülmektedir.

Türkiye  demokratik yoldan  aynı zamanda silahlı yoldan, özellikle de Suriye üzerinden bölünüyor.

Suruç’ta patlatılan  bombalar sonrasında DHP/PKK talepleri ve ABD dayatmaları daha da sıklaştı.  ABD’nin bazı  dayatmaları  AKP hükümeti tarafından  hemen kabul edildi,  İncirlik’in kullanımı ABD’ye  verildi.

Irak’ın parçalanması  İncirlik üssünü kullanan Çekiç Güç sayesinde olmuştu. ABD İncirlik’i yine kullanacak ve bu kez de Suriye ile birlikte Türkiye parçalanacak. ABD bu amaçla PKK’yı ve IŞİD’i kullanarak Türkiye’de  bir iç savaş tezgahlıyor.  Türkiye halkı bu oyunlara gelmemeli, bu tuzaklara düşmemeli, VATAN için  VATAN’da birleşmelidir

                 Gelinen bu noktada, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü savunmak barışa ulaşmak için VATAN PARTİSİ dışında bir seçenek gözükmüyor.

 

                                                                                                                                                   Türker TEK

                                                                                                                                               VATAN PARTİSİ  

                                                                                                                                                     İl Başkanı